banner

Wielki przekręt sfrustrowanego Owsiaka.

Gdy jeszcze kilka lat temu ktoś wypowiadał się źle o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy był natychmiast piętnowany przez społeczeństwo i traktowany jako totalnie znieczulony na ludzką krzywdę wariat.

Już wtedy miałem okazję być tak zaszufladkowany. Nie tak dawno rozpoczął się nowy rok, a z nim po raz kolejny zaczęła się promocja najgłośniejszej, ale nie najefektywniejszej imprezy rzekomo charytatywnej. Jak mówi stare przysłowie –  krowa która dużo ryczy, mało mleka daje. Tak też dzieje się z tą imprezą. Pomimo poświęcania jej zdecydowanie nieproporcjonalnie dużo czasu antenowego ta nie przynosi takich efektów jak mniej głośne Szlachetna Paczka czy Caritas.
Nie pomoże nawet angażowanie w to wszystkich służb mundurowych i eksponowanie ich sprzętu w celu uatrakcyjnienia owsiakowej hucpy. Już coraz mniej osób chce powierzać swoje pieniądze tej instytucji. Dawni przeciwnicy WOŚP już nie są mniejszościową ekstremą ale dominującą większością, która zaczyna żądać wyjaśnień.
Jest również druga grupa, która fanatycznie wierzy w słuszność sprawy i tak jak dawniej goebelsowska propaganda tak dzisiaj słowa ich guru Owsiaka stają się dla nich wyznacznikiem prawdy. Żeby nie być gołosłownym przytoczę kilka argumentów, które zmuszają mnie do stwierdzenia, że intencje Jerzego Owsiaka nie są szczere. Nie jest tajemnicą fakt, że sam Owsiak jest człowiekiem o poglądach lewackich co samo w sobie jest już sygnałem, że na tego człowieka trzeba uważać.
Głośną sprawą w jakiej mogliśmy usłyszeć o przekrętach WOŚPu była sprawa wytoczona blogerowi Piotrowi Wielguckiemu, znanemu jako Matka Kurka. Sam fakt wytoczenia procesu odbił się szerokim echem dzięki mediom głównego ścieku, jednak jej finał już nie bardzo ponieważ wyrok był niekorzystny dla Orkiestry. Udowodniono, że istnieją duże przepływy finansowe między prywatnymi firmami małżeństwa Owsiaków o WOŚPem. I to bynajmniej nie ze strony „Złotego Melona” i „Mrówki Całej” do WOŚPu!
Co najistotniejsze w tej sprawie część pieniędzy ze zbiórki pokrywa organizację przystanku Woodstock czyli imprezy, która przez kilka dni w roku zbiera w jednym miejscu narkomanów, sodomitów i lewaków z całego kraju. W tym czasie mogą dać upuść swoim liberalnym uciechom bez jakichkolwiek konsekwencji. Czy właśnie na to przez całe lata ludzie wrzucali do puszek WOŚPu pieniądze? Raczej nie.
Oczywiście sam prezes Owsiak nie zamierza zbierać funduszy osobiście. Robią to za niego niewinne dzieci, którym wmawia się że robią coś dobrego. Wysyła się je w niedzielę pod kościoły, czyli nota bene tą samą instytucję, która przez resztę roku jest opluwana przez Owsiaka. Panu Owsiakowi już podziękujmy, bo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra do końca świata i jeden dzień dłużej, ale skończy się wcześniej niż nam się wydaje.

David Bowie (1947 – 2016)

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wprowadzenie do Trivium

Liczba komentarzy 1

 1. Andrzej Kotyła
  12/01/2016

  Cyt. z powyżej publikowanego bełkotu: „Pomimo poświęcania jej zdecydowanie nieproporcjonalnie dużo czasu antenowego ta nie przynosi takich efektów jak mniej głośne Szlachetna Paczka czy Caritas.”
  Fakty:
  Przychody w 2014
  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” – 160 mln 447 tys. zł
  Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 64 mln 425 tys. zł
  Stowarzyszenie Wiosna – 41 mln 236 tys. zł
  Polska Akcja Humanitarna – 33 mln 399 tys. zł
  Wioski Dziecięce SOS – 32 mln 426 tys. zł
  Polski Czerwony Krzyż – 29 mln 096 tys. zł
  Caritas Polska – 22 mln 400 tys. zł
  Fundacja Polsat – 12 mln 307 tys. zł
  Fundacja TVN „Nie jesteś sam” – 10 mln 361 tys. zł
  Fundacja „Mimo wszystko” Anny Dymnej – 1 mln 348 tys. zł
  Porozumienie Bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej – 1 mln 8 tys. zł
  Jeśli zaś „Szlachetna paczka” osiągnęła wynik ponad 60 mln, to ja chylę czoła.

Skomentuj