banner

Odpust w parafii św. Trójcy

Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii przeżywana jest jako uroczystość odpustowa. Sumę odpustową odprawi Ksiądz Leszek Dąbrowski pełniący funkcję Ekonoma Diecezji Siedleckiej.

 1. Msze Święte w naszym kościele w dniu dzisiejszym o godz.: 7.00, 8.30, 9.50, 11.00 (z udziałem dzieci), 12.00 suma i o godzinie 17.00. Dziś z racji odpustu Mszy Świętej o godz. 15.00 nie będzie.
 2. Dziś o godz. 15. Msza Święta w Brzostówcu z okazji Gminnego Dnia Strażaka.
 3. W tym tygodniu w czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwaną Bożym Ciałem. W naszej parafii Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 9.50 i 17.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.50 procesja do czterech ołtarzy. Zachęcamy do uczestnictwa w procesji przez całą oktawę Bożego Ciała. Prosimy, by na procesję wynosić święte znaki naszej wiary: chorągwie, feretrony, poduszeczki i inne. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków w czasie procesji i prosimy rodziców, żeby umożliwili im włączenie się w oddawanie czci Chrystusowi Eucharystycznemu. Próba przed sypaniem kwiatków w środę po nabożeństwie czerwcowym.
 4. Społeczność Gimnazjum nr 1 im. w Radzyniu Podlaskim w rocznicę nadania szkole imienia Orląt Lwowskich, w hołdzie Matkom i podzięce Przyjaciołom szkoły – serdecznie zaprasza na program okolicznościowy „Matko. Hołd uwielbienia Ci składamy.” który zostanie zaprezentowany 29 maja (w przyszłą niedzielę) w naszym kościele po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 5. W najbliższy piątek w parafii Drelów odbędzie się kolejne spotkanie modlitewne przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy wolontariuszy, osoby wyjeżdżające do Krakowa oraz wszystkich zaangażowanych w ŚDM. Wyjazd spod kościoła Trójcy Św. o godz. 17.00. Koszt wyjazdu – 10 zł.
 6. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Mszach Świętych wieczorowych i procesjach z racji oktawy Bożego Ciała.
 7. Przypominamy, że we wtorek o godz. 17.50 kolejny dzień nowenny do św. Antoniego. W środę przez cały rok o godz. 17.50 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 8. Rozpoczęliśmy prace przy realizacji zdania: „Remont dzwonnicy, bramy i parkanu przy kościele Trójcy Świętej”. W ubiegły poniedziałek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej d/s. Ekonomicznych w tej sprawie. Na jutro jest zaplanowane spotkanie z konserwatorem zabytków i zostaną ustalone szczegóły wykonywanych prac przy kościele i skonsultowane inne planowane prace.
 9. Planowane jest założenie instalacji odprowadzającej wodę deszczową z rynien wokół kościoła, starej plebanii i wikariatu i odprowadzenie jej do miejskiej instalacji deszczowej. Jeśli się tego nie zrobi będziemy mieli problemy z fundamentami i cokołem wokół kościoła. Dopiero po wykonaniu tych prac dokonamy napraw przy cokole kościoła.
 10. Planowane jest przeprowadzenie prac archeologiczno – inwentaryzacyjnych przy kryptach grobowych w naszym kościele. Aktualnie prowadzone są w tej sprawie rozmowy z naukowcami. Prace takie muszą być przeprowadzone, jeśli będziemy chcieli w przyszłości w kościele zainstalować ogrzewanie podłogowe, położyć nową posadzkę lub wykonać prace niezbędne do udostępnienia krypt dla zwiedzających.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę i podtrzymywanie pięknego zwyczaju poświęcenia pól i modlitwy o uświęcenie ludzkiej pracy. W ostatnie dni wpłynęły ofiary z ul. Gwardii – 305 zł., ul Kościuszki – 630 zł., ul. Partyzantów 600 zł., ul. Międzyrzeckiej – 400 zł. Na tablicy wywiesiliśmy pełną listę ofiar złożonych z racji poświęcenia pól z poszczególnych wiosek i ulic. Jest ona też opublikowana w Tygodniku Parafialnym. Ofiarodawcom jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 12. W ubiegłą niedzielę na wsparcie Światowych Dni Młodzieży – I część w diecezjach złożono 2181 zł.
 13. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przez ubiegłe dwie niedziele zbierały podpisy poparcia dla „Obywatelskiego projektu ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka” i tym, którzy ten projekt poparli składając swój podpis. W sumie złożono 445 podpisów.
 14. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę zaangażowali się w zorganizowany przez naszą parafię z okazji Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia CHARYTATYWNY FESTYN RODZINNY. Przy okazji festynu zebrano 7348 zł na zakup protezy rączki dla czteroletniej Leny z powiatu radzyńskiego, która uległa wypadkowi w gospodarstwie rolnym.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem najnowsze numery Gazetki Parafialnej i Podlaskiego Echa Katolickiego.
 16. Bóg zapłać za ofiarę na ŚDM – bezimienna 130 zł.
 17. Pomódlmy się w intencji zmarłych:, za zmarłych kapłanów, zmarłych z naszych rodzin, osoby nam bliskie, które Bóg powołał do siebie

Jutro spotkanie szkoleniowe dla wolontariuszy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z parafii św. Anny

Skomentuj