Ogłoszenia parafialne (21-27.VI) oraz zdjęcia z prac przy plebanii w parafii MBNP

Poniżej informacje z radzyńskich parafii.

Parafia św. Trójcy

  1. Dziś w naszej parafii gościmy zespół młodzieżowy z parafii p. w. św. Teresy w Siedlcach. Zespół przyjechał wraz ze swoim opiekunem – ojcem ze zgromadzenia Księży Oblatów Maryi, który kieruje do nas Słowo Boże. Zespół powstał w maju 2012 r., a w jego skład wchodzą członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Prawie rok temu wydał płytę która zawiera 10 znanych i mniej znanych piosenek religijnych oraz 2 kompozycje własne. Takie płyty są rozprowadzane po każdej Mszy Świętej, jako forma wdzięczności i wsparcia dla zespołu.
  2. W naszej parafii pod inicjatywą „Stop aborcji”, której celem jest złożenie obywatelskiego projektu ustawy w sprawie zmiany prawa dotyczącego ochrony życia dzieci przed narodzeniem podpisało się 425 osób.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym. W kościele odprawiane jest: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
  4. W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Serdecznie na nią zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli wychowawców i rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji. W innych parafiach naszej diecezji zbiórka taka została przeprowadzona w ubiegłą niedzielę. U nas została przełożona ze względu na obecność zespołu młodzieżowego z Siedlec.
  6. Zapraszamy na dwudniową (z noclegiem) pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na spotkanie rodziny Radia Maryja. Wyjazd 11 lipca o godz. 8.00 spod kościoła Trójcy Św. w Radzyniu a powrót 12 lipca po głównej Mszy św. o godz. 11.00 sprawowanej przez ks. Arcybiskupa Dzięgę. Koszt wyjazdu 100 zł.
  7. Rozpoczęły się prace przy elewacji wikariatu. Aktualnie remontowane są kominy i dach.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem najnowsze numery Podlaskiego Echa Katolickiego i Tygodnika Parafialnego.
  9. „Bóg zapłać” za ofiarę na kościół: ks. Adam Kaczor 70 zł., za ofiarę na Światowe Dni Młodzieży: Teresa Ignaszewska – 100 zł i za ofiarę na misje: KRK z ul. Partyzantów, zel. Maria Wierzchowska – 160 zł.
  10. W ostatnich dniach zmarli: Marianna Bekulard, lat 89, Zofia Niewęgłowska, lat 75, Kazimiera Szwed, lat 89,

***

Parafia św. Anny

1. Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach – Opolu zaprasza chłopców z klas maturalnych i szkół wyższych i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na Rekolekcje w dniach 26-28 czerwca – chętnych zapraszamy.

2.We wtorek 23 czerwca modlimy się do Bł. Męczenników Podlaskich.

3.W środę Nowenna do M.B.N.P. o godz. 18.00 – Uroczystość Św. Jana Chrzciciela.

4.W czwartek po Mszy Św. wieczornej zakończenie roku formacyjnego dla ministrantów, lektorów i naszej scholi – zapraszamy na ognisko zapewniamy kiełbaski i wszystkie dodatki.

5.Zbliżają się wakacje – uroczystość zakończenia roku szkolnego w najbliższy piątek 26 VI godz. 8.00 Msza Św. – zapraszamy Nauczycieli i Uczniów Naszych Szkół.

6.W piątek i sobotę wyrusza z ks. Franciszkiem Pielgrzymka Kółek Różańcowych o godz. 5.00 do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

7.W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 Chrzty – spisanie aktów w sobotę o godz. 17.00.

8. W poniedziałek – 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

9.Jutro w poniedziałek – pogrzeb + Roberta Graniaka l. 73 o godz. 16.00 ( mieszkał w Ustce)

9a. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:+ Konstanty Kochnio – l. 69 z Ustrzeszy; + Zbysław Kozak – l. 67 z ul. Broniewskiego

***

Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

1. W środę o 17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej N. Pomocy i Msza św.

2. Doroczny Odpust Parafialny przeżywany w sobotę 27 czerwca, poprzedzi 40-sto godzinne nabożeństwo. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, głębią modlitwy adoracyjnej będziemy trwać przy Chrystusie, Jego i naszej Matce. Chcemy też wypraszać potrzebne łaski tym, którzy do Sanktuarium przychodzą z wiarą i nadzieją, bo „od wieków nie słyszano, by Ona opuściła tego, kto się do Niej ucieka”. Przygotowanie i Odpust poprowadzi ojciec z zakonu Redemptorystów. Na zakończenie Odpustu, w sobotę o godz. 18,00 będziemy przez pośrednictwo naszej Patronki dziękować za łaski otrzymane w kończącym się roku szkolnym.

3. W najbliższy piątek podczas Mszy Świętej o godzinie 18,00 OAZA będzie dziękować Panu Bogu za kolejny rok formacji i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich oazowiczów, również tych, którzy kiedyś byli w szeregach Oazy oraz tych, którzy chcieliby w przyszłości formować się w Ruchu Światło-Życie. Po Mszy Świętej zapraszamy na agapę.

4. Za tydzień z naszej parafii wyrusza pielgrzymka do Medjugorie. Msza św. dla pielgrzymów o godz.4,15.

5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Po mszy św. o 18,00 błogosławieństwo tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

6. W czasie wakacyjnym w Lichtach msza św. o godz. 7,00. Od najbliższej niedzieli do końca wakacji nie będzie mszy św. w dni powszednie o godz. 7,30 a w niedzielę o 15,30.

7. Prace gospodarcze przy kościele dobiegły końca. Podsumowanie za tydzień.

8. Sanktuarium organizuje w dniu 2 lipca /czwartek/ pielgrzymkę do Kodnia na Diecezjalny Dzień  Chorego.  Wyjazd o godz. 7,30. Zapisy, opłaty, informację w zakrystii i kancelarii u księdza dyżurnego.

9. W dniach 1-2 lipca jest organizowana Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Telefony kontaktowe znajdziemy w gablocie.

10. Z ostatnim dniem czerwca trzech księży kończy pracę w naszej parafii. Msza św. w ich intencji i pożegnanie za tydzień o godz. 12,15. Na sumie będziemy dziękować Bogu za ich pracę i przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy powierzać dalsze posługiwanie, studia i specjalistyczne duszpasterstwo.

Jeszcze kilka zdjęć wspomnień o ks. prałacie Kobylińskim (aktualizacja)

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Jasno postawiona barykada – wywiad z wikariuszem parafii MBNP, ks. Zbigniewem Rozmysłem

Skomentuj