Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy Św. o 18.00. Zapraszamy do świątyni i zachęcamy do modlitw przy kapliczkach.

2. Jutro, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to święto o wymiarze kościelnym i narodowym.

3. Papież Franciszek prosi, aby w maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii. W każdym dniu wszystkie sanktuaria na całym świecie, zjednoczone w komunii modlitewnej będą kierowały swoje prośby w tej intencji. Takiej modlitwie będzie na zmianę przewodniczyło trzydzieści sanktuariów maryjnych na całym świecie. Trzeciego maja, w Uroczystość Królowej Polski przewodniczy Jasna Góra.
Każde sanktuarium – pisze papież – powinno zorganizować różaniec u siebie, zachęcając także do modlitwy w domach i rodzinach, tam, gdzie nie byłoby możliwości uczestniczenia w swoim kościele.
W naszym sanktuarium w światową modlitwę włączać się będziemy podczas każdego nabożeństwa majowego. Natomiast jutro w łączności z Częstochową odmawiamy różaniec po Mszy Św. o 18.00. Pierwszy dziesiątek ofiarujemy za tych z naszej parafii, którzy umarli na COVID. Prosimy rodziny, by do jutra, do godz. 17,30 przyniosły wypisane na kartce ich imiona i nazwiska. Dusze ich włączymy je w światową modlitwę. O taką samą informację prosimy te rodziny, które o tej samej godzinie, co w Sanktuarium, w swoich domach będą modliły się na różańcu. Podobnie będziemy trwali w łączności z Fatimą w dniu 13 maja.

4. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. O 18.00 egzekwiami rozpoczniemy Mszę Św. żałobną za zmarłych wymienionych przez rodziny i polecanych w wypominkach.
– W I czwartek miesiąca prowadzimy czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem pod nazwą „Ogrójec”. Dostrzegamy zniszczenia w wierze dokonane przez pandemię. Jesteśmy świadomi, ile bezbożnictwa sączy się z ekranów telewizyjnych i stron internetowych. Widzimy, jak modny staje się ateizm. Szaleństwem na polskiej ziemi jest zachęta do apostazji, porzucenia wiary i praktyk religijnych. Ataki wymierzone w Kościół, papieża, tradycyjną rodzinę, dziedzictwo wiary, wyszydzanie księży, wykrzykiwane bluźnierstwa, profanowane świątynie, a nawet niektóre restrykcje czasu zarazy są wystarczającym dowodem na rozpoczynające się czasy Antychrysta.
Myśl nasza i troska dotyczy zasadniczego celu naszego życia. Wiecznego zbawienia. Wiecznego zbawienia nas samych, naszych bliskich, rodaków i wszystkich, których Bóg do życia powołał. Dlatego z Chrystusem, który z nami zjednoczył się podczas Chrztu świętego pragniemy uczestniczyć, nie tylko w Jego modlitwie, ale w Jego życiu, cierpieniu, wypełnieniu woli Ojca i przejścia do wiekuistego Domu Boga.
Niech „Ogrójec” przeżywany razem z Chrystusem umocni świętą wiarę w nas, naszych dzieciach i odnowi ją we wszystkich rodzinach na polskiej ziemi. Słowa Pana Jezusa skierowane do apostołów: „Tej jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” niech będą wezwaniem, które teraz do każdego z nas kieruje Jezus.
Zapraszamy. Czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00.

6. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00. W I piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym będzie sprawowana o godz. 6.30 i 18.00.

7. Organizujemy Jerycho Różańcowe. W sanktuarium rozpocznie się 9 maja, w niedzielę od godz. 8.00 i będzie trwało do poniedziałku do godz. 6.30. Jerycho Różańcowe jest to nieustanna modlitwa na różańcu. Trwa okrągły rok. Wiele parafii w Polsce pełni dyżur różańcowy przez 24 godziny. Nasza ma wyznaczony na 9 maja; dzień i noc. W zakrystii jest dostępna do zapisu lista dyżurów.

8. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja, zmianka różańcowa i konferencja.

9. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda serdecznie zaprasza na kolejny już Diecezjalny Dzień Rodziny. Odbędzie się on w niedzielę, 9 maja br. w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.

10. W Sanktuarium będą odprawiane Msze św. o urodzaje i błogosławieństwo polskim gospodarzom oraz wszystkim mieszkańcom wsi w następującym porządku:
– dzisiaj, godz. 9.00 – Żabików i Niewęgłosz; godz. 12.00 – Lichty, w kaplicy
– poniedziałek 3 maja, godz. 9.00 – Paszki Małe i Paszki Duże
– niedziela 9 maja, godz. 9.00 – Marynin i Józefów.

10. Kontynuujemy w dni powszednie Krucjatę Różańcową. Dziękuję Kółkom Różańcowym i grupom modlitewnym za prowadzony różaniec w kwietniu. Lista dyżurów jest w zakrystii.

11. Egzamin przed przyjęciem I Komunii Świętej odbędzie się 8 maja w dolnej części kościoła według następującego porządku:
Godz. 8.30 – SP w Zabielu, Branicy Radzyńskiej i Białej
Godz. 9.15 – SP w Żabikowie, Paszkach Dużych, SP. nr 1 i Sp. nr 2 z ul. Sitkowskiego
Godz. 9.45 – Sp. nr 2. z ul. Chmielowskiego kl. III DEF oraz wszystkie pozostałe dzieci
Dzieci przychodzą wraz z obojgiem rodziców, przynoszą jednocześnie wypełnione deklaracje abstynenckie oraz uzupełnione zeszyty, ćwiczenia do katechezy.

12. Za tydzień we Mszy św. o 10.30 dzieci klas IV świętować będą rocznicę I Komunii św.

13. Za tydzień na sumie uroczyste chrzty. Ostatnia konferencja i podpisywanie aktów w sobotę po Mszy Św. wieczorowej.

Parafia Trójcy Św. – ogłoszenia parafialne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia św. Anny – ogłoszenia parafialne

Skomentuj