Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 zebranie Bractwa Strażnicy Kościoła. Idea Bractwa Strażnicy Kościoła nawiązuje do bohaterskiej i pełnej wiary postawy Błogosławionych Męczenników z Pratulina, którzy w czasie prześladowania Kościoła unickiego przez władze carskie, nie wahali się stanąć murem w obronie kościoła, dając wyraz pragnieniu obrony wiary dla swoich rodzin i następnych pokoleń. W 1874 r., 24 stycznia trzynastu z nich, stając z krzyżem w dłoniach naprzeciw uzbrojonych żołnierzy rosyjskich, oddało swoje życie, ponosząc śmierć męczeńską.
Od jutra, 23 dnia każdego miesiąca będzie się odbywać spotkanie Bractwa Strażnicy Kościoła. Zapraszamy.

3. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

4. Po śmierci śp. ks. prałata Henryka przyjęliśmy wiele mszy św.. Ułożyliśmy je w Gregoriankę, którą rozpoczniemy w najbliższą środę, a zakończymy na Pasterce, w Noc Bożego Narodzenia. Na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń znajdziemy harmonogram odprawianych Mszy św. i Ofiarodawców. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00.

6. W sobotę we Mszy św. o 18.00 kolejne spotkanie przed zawierzeniem się Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Po Mszy św. konferencja, modlitwa i ogłoszenia porządkowe.

7. Za tydzień I niedziela Adwentu. O Roratach i przeżywaniu Adwentu powiemy w najbliższą niedzielę.

8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Po Mszy św. wieczorowej, przez wstawiennictwo Matki Boskiej błogosławieństwo tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego.

9. W związku ze zmniejszeniem się liczby księży posługujących w parafii dokonujemy zmiany w porządku odprawiania Mszy św. Od dzisiaj zawiesiliśmy na jakiś czas niedzielną Mszę z godz. 15.30. Przyjęte intencje przenosimy na godz. 12.15.

10. W związku z niespodziewaną śmiercią ks. prałata Henryka, parafia utraciła jednego kapłana oraz z powodu większej liczby pogrzebów i zamówionych Mszy św. zaczęliśmy przyjmować intencje już na wrzesień i późniejsze miesiące przyszłego roku. Wobec takiej sytuacji wprowadzamy w I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Mszę św. żałobną poprzedzoną Egzekwiami. Naszym parafianom, przy śmierci bliskich będziemy proponować Mszę św. w odległym terminie, albo udział we wspólnej liturgii żałobnej w najbliższy I czwartek miesiąca.

11. Pan organista odwiedza rodziny przynosząc poświęcone opłatki. Przed południem odwiedza rodziny w wioskach, od godz. 16.00 w Radzyniu.
Poniedziałek: Szymanowskiego, Wieniawskiego; Wtorek: Chopina, Paderewskiego, Wybickiego; Środa: Moniuszki; Czwartek: Wisznicka 103, 105; Piątek: Wisznicka 107; Sobota: Kleeberga: Niedziela: Spółdzielcza 5, Chmielowskiego 7A.

12. Na konto parafialne i bezpośrednio wpłynęły ofiary, bezimiennie: z Kleeberga 2 – 100zł; z Białej – 200zł; z Żabikowa – 100zł; z Wyszyńskiego 9 – 100zł; z Zabielskiej – 100zł; z Wyszyńskiego 17 – 100zł; z Wyszyńskiego 10 – 200zł. Niech Bóg stokrotnie wynagrodzi.

13. Po przeglądzie technicznym pieców grzewczych w kościele i kontroli bezpiecznego używania włączyliśmy automatyczne dogrzewanie świątyni. Prosimy o zamykanie drzwi.

14. Obok gazet zostały wyłożone kalendarze seminaryjne. Nie zostały wycenione. Niech będzie to dobrowolna ofiara. Do oznakowanej skarbony przez wszystkie dni listopada prosimy tam składać ofiary. Ofiarodawcom niech Bóg stokrotnie wynagrodzi.

Parafia Trójca Św. – ogłoszenia parafialne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia św. Anny – ogłoszenia parafialne

Skomentuj