Darmowy Program PIT

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

1. Spotkanie z dziećmi klas III w najbliższy wtorek o godz. 17.00. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30.

2. Przypominamy, że ramach przygotowania do przyjęcia duchowych owoców beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pratulina w 25. rocznicę wyniesienia ich na ołtarze, w całej diecezji jest kontynuowana dziewięciomiesięczna Nowenna w 23 dniu każdego miesiąca. Rozpoczęła się 23 stycznia br., w liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i jego Towarzyszy, a zakończy się 23 września.
We wtorek po Mszy Św. o 18.00 przy Relikwiach Błogosławionych kolejny miesiąc Nowenny. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie Bractwo Strażnicy Kościoła. Idea Bractwa Strażnicy Kościoła nawiązuje do bohaterskiej i pełnej wiary postawy Błogosławionych Męczenników z Pratulina, którzy w czasie prześladowania Kościoła unickiego przez władze carskie, nie wahali się stanąć murem w obronie kościoła, dając wyraz pragnieniu obrony wiary dla swoich rodzin i następnych pokoleń.

3. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w piątek od godz. 15.00.

5. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00. Po zakończeniu odprawiamy Mszę Św. do Męki Pańskiej.
O godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży ze szczególnym udziałem kandydatów do bierzmowania. Młodzież animuje śpiew podczas nabożeństwa. Wykorzystywane będą również obrazy multimedialne, które mają nam przybliżyć rozważane treści. Tematem, jaki podejmujemy w czasie tegorocznych nabożeństw Drogi Krzyżowej o 20.00 będą sakramenty Eucharystii oraz Spowiedzi, nad którymi potrzeba głębszej refleksji i zatrzymania się szczególnie z racji trwającej pandemii.
Gorzkie Żale w niedzielę po sumie i o 17.30. Zapraszamy.

6. W sobotę w sanktuarium będzie się odbywał VI Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca.Program jest następujący:
– od 9.15 – recepcja,
– 10.00 – rozpoczęcie – powitanie, zawiązanie wspólnoty,
– 10.15 – konferencja pt. „Święty Józef wzór cnót i patron na trudne czasy”.
– 10.45 – przerwa.
– 11.15 – modlitwa różańcowa, akt zawierzenia Kościoła, Polski,naszej diecezji, rodzin i życia osobistego opiece świętego Józefa.
– 12.00 – przygotowanie do Eucharystii.
– 12.15 – Eucharystia pod Przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
– 13.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie.
Zapraszamy wszystkie Kółka Różańcowe z parafii i miasta.
Diecezjalny Kongres Różańcowy od godz. 10.00 będzie transmitowany drogą internetową. Link do transmisji znajdziemy już w środę na stronie internetowej Sanktuarium.

7. Zwracamy się z prośbą o ofiary na zorganizowanie ołtarza Wielkiego Czwartku i Grobu Pańskiego. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii kościoła i kancelarii.

Parafia Trójcy Św. – ogłoszenia parafialne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia św. Anny – ogłoszenia parafialne

Skomentuj