Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

1. W poniedziałek, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego narodu. Nie udało się. Żołnierze podziemia niepodległościowego żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby – jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.

2. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Godzina święta o 17.00. O godz. 18.00 egzekwiami rozpoczniemy Mszę św. żałobną za zmarłych wymienionych przez rodziny i polecanych w wypominkach.

4. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00. W I piątek Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym będzie sprawowana o godz. 6.30.

5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Po zakończeniu odprawiamy Mszę św. do Męki Pańskiej.
O godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży ze szczególnym udziałem kandydatów do bierzmowania. Młodzież animuje śpiew podczas nabożeństwa. Wykorzystywane będą również obrazy multimedialne, które mają nam przybliżyć rozważane treści. Tematem, jaki podejmujemy w czasie tegorocznych nabożeństw Drogi Krzyżowej o 20,00 będą sakramenty: Eucharystii oraz Spowiedzi, nad którymi potrzeba głębszej refleksji i zatrzymania się szczególnie z racji trwającej pandemii.
– Gorzkie Żale w niedzielę po sumie i o 17.30. Zapraszamy.

6. W sobotę 6 marca egzamin kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Oceniony zostanie zakres wiedzy z pytań katechizmowych oraz pacierza. Początek godz. 9.00.

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszą sobotę miesiąca. Jak co miesiąc o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie przy ‚źródle łaski’. Tematem, który będzie nam towarzyszył są słowa: „PATRIS CORDE – ojcowskim sercem” zaczerpnięte z Listu apostolskiego Ojca Świętego Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia świętego Józefa patronem Kościoła Powszechnego. Serdecznie zapraszamy.

8. W marcu katechezy chrzcielne będą głoszone w najbliższą sobotę i niedzielę o 17.00. Nie będzie katechez bezpośrednio przed Wielkanocą.

9. Zwracamy się z prośbą o ofiary na zorganizowanie ołtarza Wielkiego Czwartku i Grobu Pańskiego. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii kościoła i kancelarii.

10. W marcu kontynuujemy modlitwę codziennego różańca. W zakrystii jest dostępna lista dyżurów różańcowych na dni powszednie marca. Zapraszam.

11. W czwartek Mszą Św. o godz. 18.00 rozpocznie się kolejne spotkanie formacyjne dla osób, które trwają w przygotowaniu do zawierzenia się Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Nastąpi 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po pierwszych dwunastu dniach zatytułowanych „Pozbycie się ducha tego świata sprzecznego z duchem Jezusa Chrystusa” chcemy trwać dalej w 33-dniowym przygotowaniu umacniając się wspólną modlitwą. Po Mszy świętej konferencja i spotkanie. Informujemy ponadto, że do zawierzenia mogą przystąpić tylko osoby, które uczestniczyły w 33-dniowym przygotowaniu według wskazań św. Ludwika Marii Grignion de Monfort’a.

12. Trwamy w ogłoszonym przez papieża Franciszka roku św. Józefa. Z tej okazji chcemy już teraz zaprosić na Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Od 10 marca, każdy dzień poświęcimy konkretnym osobom i grupom. Będzie można również składać intencje, dziękczynienia czy prośby – „Lilie św. Józefa”, które będą odczytywane podczas Nowenny. Zakończenie nastąpi 19 marca w uroczystość św. Józefa aktem zawierzenia rodzin i parafii w opiekę św. Józefa. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.

13. W niedziele marcowe kontynuujemy Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Do prowadzenia różańca zapraszam Kółka Różańcowe z Branicy; Kółkom z Zabiela dziękuję za różaniec prowadzony w lutym. Modlitwę rozpoczynamy o 8.30 w niedzielę i święta obowiązujące. Kończymy kilka minut przed mszą święta.

Parafia Trójcy Św. – ogłoszenia parafialne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia św. Anny – ogłoszenia parafialne

Skomentuj