banner

Parafia Św. Trójcy – ogłoszenia parafialne (17 II 2019)

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. W minionym tygodniu, we wtorek, środę i czwartek, przy naszym kościele były zorganizowane ferie zimowe dla dzieci. Każdego dnia brało udział ok. 40 osób. Dziękuję bardzo serdecznie pani Ewie Bakarzewskiej /prowadzi świetlicę przy parafii/, ks. Wojciechowi, katechetom, Legionowi Maryi i osobom z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za pomoc w przeprowadzeniu ferii. Dziękujemy też panu wójtowi Gminy Radzyń Podlaski i innym osobom za możliwość uczestniczenia w gminnym programie ferii i za Busy, które podwoziły dzieci.

3. W tym tygodniu, w środę, w sali na wikariacie będzie zorganizowany turniej szachowy. Początek o godz. 10.00. Zapisy pod numerem 508 918 852 /informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej/.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania intencji.

5. Chcemy dawać możliwość pogłębiana życia religijnego dzieciom i młodzieży. W historii naszej parafii pięknie zapisał się Ruch Oazowy czyli Ruch Światło-Życie. Do dzisiaj wspominane są czasy ks. Józefa Rącza. Jest w parafii gałąź rodzinna, czyli Domowy Kościół. Nie ma natomiast dzieci i młodzieży. Zapraszamy zatem dzieci i młodzież do zainteresowania się Ruchem Światło-Życie. Rozpoczynamy zapisy, aby przygotować dzieci i młodzież do wyjazdu na rekolekcje wakacyjne. Przez cały miesiąc, w zakrystii i na katechezach, będzie możliwość zapisania. W połowie marca zrobimy spotkanie dla dzieci, młodzieży i rodziców, aby bliżej ukazać Ruch Światło-Życie i wakacyjne rekolekcje. Bardzo prosimy rodziców o pomoc.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii z Płudów – 130 zł, Bedlna Radzyńskiego – 100 zł. i ul. Parkowej – 50 zł.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę Grabowską lat 80 z ul. Ostrowieckiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Parafia św. Anny – ogłoszenia

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne (17 II 2019)

Skomentuj