banner

Parafia Św. Trójcy – ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Radzyniu Podlaskim przygotowała piękne palmy. Przed Mszami o godz. 9.50, 11.00 i 12.00 będzie można je nabyć. Ofiary składane przy ich nabyciu są przeznaczone na Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie, gdzie proboszczem jest ks. Wojciech Matuszewski, nasz parafianin.

3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci kl. III i ich rodziców.

4. W Wielką Środę, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej z kościoła na cmentarz. Zabieramy ze sobą lampiony.

5. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, o godz.18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00. W tym dniu spowiedź od godz. 17.00 do godz. 18.00.

6. Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Jezusa. Adoracja od godz. 7.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu za udział w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane przy okazji adoracji przeznaczone są na Grób Pana Jezusa w Jerozolimie. Spowiedź w tym dniu od godz. 15.00 do Liturgii Męki Pańskiej. Adoracja przy Grobie do godz. 22.00. W Wielki Piątek rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

7. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

8. Bardzo prosimy Koła Różańcowe, wspólnoty religijne, grupy modlitewne, służbę liturgiczną o poprowadzenie adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Porządek adoracji taki, jak w ubiegłym roku. Jest napisany na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Prosimy strażaków, wzorem lat ubiegłych, do zaangażowania się w adorację i straż przy Grobie Pańskim.

9. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele parafialnym od godz. 8.00 do godz. 13.00 (co pół godziny). W godzinach od 8.00 do 13.00 w naszym kościele będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Na wioskach błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 w następującym porządku: Białka, Siedlanów, Płudy, Brzostówiec. Prosimy o pojazd po księdza. Adoracja przy Grobie Pańskim, w Wielką Sobotę, od godz. 7.00 do godz. 19.00.

10. Liturgia Wigilii Paschalnej, w Wielką Sobotę, rozpocznie się o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja w naszej parafii o godz. 6.00. Rozpocznie się Procesją Eucharystyczną. Na procesję zabieramy: chorągwie, feretrony, sztandary, poduszki. Prosimy o przygotowanie tych znaków i o udział w procesji. Zapraszamy dzieci do niesienia poduszek i sypania kwiatków. Zapraszamy także dorosłych do czynnego udziału w procesji. W Niedzielę Zmartwychwstania kolejne Msze św. o godz. 9.50, 11.00, 12.00, 15.00 i 17.00. Msza św. w Siedlanowie o godz. 10.00.

12. Chrzty w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na Mszy św. o godz. 12.00. Spisanie aktów chrztu w środę o godz. 16.30.

13. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z Białki zel. Ewa Mańko – 140 zł., KRK z ul. Partyzantów zel. Maria Wierzchowska – 60 zł., KRK zel. Barbara Ejsmont – 100 zł., KRK zel. Wanda Sawicka – 140 zł. oraz wszystkim osobom indywidualnym. Mieszkańcy Siedlanowa dziękujemy za ofiarę na kwiaty do kaplicy – 432 zł.

14. Bóg zapłać za ofiary na misje: KRK zel. Barbara Ejsmont – 150 zł.

15. Bóg zapłać za ofiary na kościół: KRK zel. Ewa Szabrańska – 200 zł. i Daniela Chudek – 50 zł.

16. Bóg zapłać za ofiarę za ścięcie drzewa na cmentarzu w wysokości 200 zł.

17. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Potęgę lat 60 z ul. Bohaterów. Wieczny odpoczynek…

Droga krzyżowa „Oczami Maryi”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

Skomentuj