banner

Parafia Św. Trójcy – ogłoszenia parafialne

1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

2. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

3. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych. Tegorocznych maturzystów zapraszamy, by podziękowali Bogu za zdane egzaminy.

4. W miniony poniedziałek, młodzież naszej parafii /83 osoby/, przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Biskupa Kazimierza. Dziękujemy ks. Arkadiuszowi, rodzicom, katechetom i pracownikom naszej parafii za przygotowanie. Młodzieży życzymy trwania przy Chrystusie i ciągłego pogłębiania swojej wiary. Dziękujemy też za dar ołtarza w postaci nowego ornatu i ofiary pieniężnej w wysokości 2000 zł, którą również przeznaczamy na nagłośnienie sali na wikariacie.

5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 6.30 i przed Mszą św. wieczorową od godz. 17.00.

6. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w zwykłe dni o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 16.30. Zachęcamy też do modlitwy przy krzyżach i kapliczkach.

7. W sobotę, poświęcenie pól w Siedlanowie. Początek o godz. 14.00. Rozpoczniemy procesją a potem Msza św. w kaplicy o Boże błogosławieństwo. Zapraszamy wszystkich mieszkańców.

8. W sobotę, służba liturgiczna, wraz z ks. Wojciechem wyjeżdża do Seminarium na „Koczowisko”. Natomiast ci, którzy już pełnią lub chcą pełnić posługę w służbie muzycznej lub porządkowej na Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, udają się z ks. Arkadiuszem na szkolenie.

9. Wszystkie dzieci naszej parafii zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 z okazji Dnia Dziecka.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.

11. Za tydzień na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas siódmych i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne związane z Sakramentem Bierzmowania.

12. Za tydzień ofiary składane do puszek są przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

13. Bóg zapłać za ofiary z racji poświęcenia pól: Bedlno Radzyńskie – 320 zł. , Siedlanów – 1100 zł. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 100 zł.

14. Rozpoczęliśmy remont kaplicy św. Anny na cmentarzu. Prace obejmują całkowite odnowienie krypty, wnętrza i zewnętrznej strony. Remont będzie trwał dwa lata. Koszt ponad 400 tyś. zł. Rozpoczynamy prace w oparciu o własne fundusze.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krystynę Jezierską lat 79 z Os. Bulwary i śp. Tadeusza Drzymałę lat 98 z ul. Ostrowieckiej. Wieczny odpoczynek…

Konkurs fotograficzny „Tradycje w parafii Św. Trójcy”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia św. Anny – ogłoszenia parafialne

Skomentuj