Parafia Trójca Św. – ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.15 dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

4. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy naszych parafian:
– poniedziałek (23 listopada) – ul. Bohaterów, Lendzinek I i II
– wtorek (24 listopada) – bez adresu
– czwartek (26 listopada) – bez adresu
– piątek (27 listopada) – bez adresu
– sobota (28 listopada) – jeszcze z Brzostówca i Białki

5. W środę (25 listopada) o godz. 17.15 różaniec w intencji dzieci nienarodzonych duchowo adoptowanych. O poprowadzenie prosimy Domowy Kościół.

6. W środę podczas Nowenny o godz. 17.45 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

7. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy wieniec adwentowy, który będzie w kościele i nasze wieńce domowe. Prosimy przygotować i przynieść do pobłogosławienia.

8. Dziękujemy rodzinom z Siedlanowa, Białki i Bedlna Radzyńskiego za gościnne przyjmowania pana organisty z opłatkiem. W tym tygodniu pan organista uda się w następujące miejsca: Płudy, Brzostówiec, Radowiec, ul. Brzostówiecka, Pomiarowa, Lendzinek I i II, Płudzińska, Międzyrzecka, Nadwitnie, Powstańców Styczniowych.

9. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 17.30. Zapraszamy na osobistą adorację osoby ze wspólnot parafialnych oraz tych, którzy w tym czasie są blisko kościoła i mogą wejść na chwilę modlitwy.

10. Dziękujemy młodzieży i wszystkim dorosłym, którzy podjęli modlitwę przez wstawiennictwo bł. Karoliny Kózkówny. Obrazki z modlitwą dla młodych są na stolikach przy wejściu do kościoła.

11. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii: KRK z Radzynia Podl. zel. Wanda Sawicka – 150 zł., z ul. Traugutta – 200 zł, bezimienna – 50 zł., za ofiary złożone na konto parafialne na potrzeby parafii( zamiast tacy) i na remont figury Matki Bożej.

13. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Seminaryjne na 2021 r. Dobrowolna ofiara przeznaczana jest na utrzymanie naszego Seminarium.

14. Od dzisiaj rozpoczynamy ogrzewanie naszego kościoła. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ogrzewanie.

15. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece wigilijne.

16. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Kapała (lat 55) z Warszawy, śp. Henryka Koawlik (lat 58) z ul. Międzyrzeckiej, śp. Józef Balbier (lat 92) z ul. Partyzantów, śp. Anna Rozporek (lat 78) z ul. Kościuszki, śp. Bożena Nowak (lat 92) z ul. Kościuszki, za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:
24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

Parafia św. Anny – ogłoszenia parafialne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

Skomentuj