Darmowy Program PIT

Parafia Trójcy Św. – ogłoszenia parafialne

1. Zarządzenia biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy w związku z epidemią koronowirusa i wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

2. Jako parafia będziemy realizować zarządzenia naszego ks. biskupa. Jednocześnie zachęcamy, aby ci wszyscy, którzy pozostaną w niedzielę w domach, rodzinnie uczestniczyli we Mszy św. transmitowanej przez radio, telewizję czy internet. W czasie transmisji nie wykonujemy żadnych innych czynności. Komunię św. przyjmujemy duchowo. Wypełniając prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, my kapłani, każdego dnia o godz. 20.30 będziemy modlić się na Różańcu w naszym kościele a Was prosimy, abyście w tym czasie modlili się w Waszych domach. Od poniedziałku do soboty, przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament a kościół będzie otwarty. Można będzie wstępować i w ciszy się modlić. W zaistniałej sytuacji, do wysiłku ludzkiego, dołączamy naszą modlitwę. Nie może jej zabraknąć w naszej świątyni i w naszych domach. Prosimy Was gorąco, drodzy Parafianie, aby był to czas wypełniony modlitwą. Prosimy o to dzieci, młodzież, wszystkich dorosłych, starszych i chorych. Polska i świat potrzebują Kościoła i naszej modlitwy. Jednocześnie pamiętajmy o pomocy ludziom samotnym, starszym i chorym.

3. Dzisiaj nie ma spotkania z Radą Duszpasterską

4. Świetlica Parafialna nieczynna do odwołania.

5. W środę (18 marca) nie ma spotkania dla przygotowujących się do Zawierzenia. Prosimy to przygotowanie przeżywać dalej indywidualnie.

6. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich.

7. Baranki Paschalne można nabyć w siedzibie Parafialnego Zespołu Caritas (dawny budynek Zespołu Szkół Zawodowych ul. Jana Pawła II 26 a) od poniedziałku do soboty w godz. od 13.00 do 17.00.

8. Bóg zapłać za ofiary:
– na remont kaplicy św. Anny na cmentarzu: Michał Sposób – 100 zł., bezimienna z ul. Parkowej – 50 zł., Lendzinek II – 50 zł., bezimienne – 100 zł. i 50 zł.
– na misje: KRK z Siedlanowa zel. Regina Chinek – 380 zł.

9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Leokadię Niewęgłowską, lat 78, z os. Bulwary. Wieczny odpoczynek …

—————————————————————————–

Treść ogłoszenia biskupa dołączona do ogłoszeń parafialnych sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy:

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

Piłkarska drużyna radzyńskich ministrantów wiceliderem grupy!

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

Liczba komentarzy 1

  1. szaniec
    15/03/2020

    Jedno co wstrzymuje Pana Boga od ukarania nas za grzechy to Ofiara Mszy Świętej. Jeśli Ona ustanie, nie będzie ważnie sprawowana, nie będzie transsubstancjacji, to już nic Pana Boga nie powstrzyma. Nie słuchajcie szemrania, że Msza Święta jest zbędna i kościoły winno się zamknąć. To zwodzenie. Módlmy się na Różańcu, bądźmy w Łasce uświęcającej, uczestniczmy w Ofierze Mszy Świętej, przyjmujmy Komunię Świętą wyłącznie na klęcząco i do ust. Dobrze, że wystawiony będzie Najświętszy Sakrament, tak właśnie trzeba czynić, a my dopilnujmy, aby w każdą sekundę ktoś czuwał i modlił się przy Nim. Jeśli duszę zabezpieczymy, to dopiero wtedy napierają sensu poczynione zapasy. Sursum corda. Ipsa conteret.

Skomentuj