Parafia Trójcy Św. – ogłoszenia parafialne

1. Komunikat biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w związku z wprowadzeniem w Polsce nowych obostrzeń sanitarnych.

2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziękujemy.

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętamy o nich w naszej modlitwie i życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennej posłudze, szczególnie w tym czasie.

4. Jutro liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wraz z NSZZ „Solidarność” zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 w intencji naszej ojczyzny przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego.

5. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz.17.15 gromadzimy się na nabożeństwa różańcowe. Prosimy też o tę modlitwę w domach.

6. W środę o godz. 17.45 gromadzimy się też w naszym kościele na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym też dniu wypada 9. rocznica śmierci ks. Zbigniewa Chabra, byłego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie.

7. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Szkole Podstawowej w Brzostówcu dziękujemy za pomysł i przeprowadzenie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Św. Jan Paweł II z nauką dla dzieci i młodzieży”.

8. Dziękujemy panu Mateuszowi Zającowi za zasponsorowanie dla naszej służby liturgicznej sprzętu do treningów i nowych strojów do rozgrywek piłkarskich.

9. Na ławkach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o pamięć modlitewną o bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o kapłanach, którzy pracowali w naszej parafii. Za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i w każdy I czwartek miesiąca o godz. 18.00. Przez cały listopad czytamy kartki wypominkowe i modlimy się na różańcu. Wypominki roczne będą też czytane dodatkowo przez cały rok w każdy I czwartek miesiąca.

10. Informacje o Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego podamy za tydzień.

11. Dziękujemy za ofiary na odnowienie figury Matki Bożej: z ul. Międzyrzeckiej – 200 zł., 11 Listopada – 100 zł. i Brzostówca – 50 zł.

12. Dziękujemy młodym z wczorajszych ślubów za kwiaty do kościoła.

13. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zofię Kołodziej lat 82 z ul. Konstytucji 3 Maja, śp. Leokadię Bednarczyk lat 93 z Płudów i śp. Krzysztofa Murawkę lat 46 z Radowca. Pomódlmy się również za śp. Ks. Zbigniewa Chabra. Wieczny odpoczynek …

W tym tygodniu patronują nam:

20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Święty Łukasz

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

Skomentuj