Darmowy Program PIT

Parafia Trójcy Św. – ogłoszenia parafialne

1. Apel biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi mieszkańców Chorwacji (niedziela – 24 stycznia- będzie obchodzona w całej naszej Ojczyźnie jako „Dzień solidarności z Chorwacją”). Ofiary składane do puszek, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

3. Jutro na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Rozpoczynamy Nowennę dziewięciu miesięcy przed uroczystością koronacji kapliczek, która będzie miała miejsce w październiku. Prosimy o obecność wszystkich kapliczek na Mszy św. (będzie transmisja w internecie).

4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

5. W najbliższy piątek (22 stycznia) o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza Św. w intencji Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim z racji Dnia Patrona Szkoły. Zapraszamy.

6. Od najbliższej soboty, 23 stycznia, do września we wszystkich parafiach diecezji siedleckiej będzie odprawiana nowenna do bł. Wincentego Lewoniuka i Jego 12 towarzyszy, Męczenników z Pratulina, jako duchowe przygotowanie do uczczenia 25 rocznicy beatyfikacji (3 października 2021 r.). Zapraszamy zatem na Mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii będzie nowenna. W sposób szczególny zapraszamy panów, którzy już wyrazili chęć albo chcą wstąpić do Bractwa „Strażnicy Kościoła”. Po nowennie będzie spotkanie (transmisja w internecie).

7. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

8. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas ósmych ze Szkoły Podstawowej Nr. 1 oraz rodziców. Po Mszy Św. będzie w kościele spotkanie przygotowujące do Bierzmowania. Młodzież z pozostałych Szkół zapraszamy za dwa tygodnie.

9. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli w mszach św. z racji kolędy. Dziękujemy też za złożone ofiary. Dziękujemy również za składane ofiary kolędowe na tacę niedzielną, na konto parafialne, do zakrystii lub kancelarii. Porządek w tym tygodniu jest następujący:
– 18 stycznia (poniedziałek) godz. 17.00: ul. Warszawska (domy jednorodzinne i bloki Nr. 4,6,9,10,11), Ogrodowa, 11 Listopada i Chomiczewskiego
– 19 stycznia ( wtorek) godz. 17.00: ul: Warszawska bloki Nr. 46,48,50
– 20 stycznia (środa ) godz. 17.00: os. Bulwary bloki Nr. 1,2,3,4,5,6,7
– 21 stycznia (czwartek) godz. 17.00: os. Bulwary bloki Nr. 8,9,10,11
Serdecznie zapraszamy także tych, którzy jeszcze nie byli na Mszy św.

10. Bóg zapłać za ofiary na:
– misje: Kółko Różańcowe Mężczyzn z ul. Partyzantów — 300 zł.
– odnowienie figury Matki Bożej: os. Bulwary bl. Nr. 6 — 200 zł.

11. Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim przestrzega przed oszustwem metodą na tzw. „ wnuczka” (pełny tekst na tablicy ogłoszeń).

12. Przypominamy o zasadach sanitarnych, które obowiązują w kościele: obowiązek zakrywania ust i nosa, dezynfekcja, zachowanie odległości.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Alina Grochowska (lat 76) z ul. Warszawskiej i śp. Agnieszka Rachubik (lat 37) z os. Bulwary. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:
— we wtorek 19 stycznia — św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
— w środę 21 stycznia — św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia św. Anny – ogłoszenia parafialne

Skomentuj