Darmowy Program PIT

Parafia Trójcy Św. – ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 9.45, w sali na starej plebanii, spotkanie zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca.

3. We wtorek (23 lutego) w diecezji naszej przeżywamy drugi miesiąc Nowenny do bł. Męczenników z Pratulina. Nowenna przypomina piękną postawę wiary i obrony Kościoła przez naszych błogosławionych. W dzisiejszych czasach potrzebni są mężczyźni, mężowie, ojcowie, którzy również będą stawać w obronie wiary w swoich małżeństwach, rodzinach, parafii. Trzeba tylko swoją wiarę umacniać. Dlatego zapraszamy wszystkich mężczyzn we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i na Nowennę. W czasie Mszy Św. panowie z Bractwa „Strażnicy Kościoła” złożą deklaracje, a po Nowennie będzie konferencja.

4. Jest to też ostatni wtorek miesiąca lutego. Zapraszamy na Mszę św. Odnowę w Duchu Świętym.

5. W środę Nowenna do MBNP o godz. 17.45.

6. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.00 (z udziałem dzieci i młodzieży) i o godz. 17.15 (transmisja przez internet). Natomiast w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 – Gorzkie Żale (transmisja przez internet).

7. W najbliższą sobotę w sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim odbędzie się VI Kongres Różańcowy. Początek o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy siostry i braci z Żywego Różańca do udziału.

8. Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła w wysokości 360 zł.

9. Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi w świecie „ Ad Gentes”. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na ten cel.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Jerzy Janek (lat 51) z Brzostówca. Wieczny odpoczynek…

Msza Ruchu Światło-Życie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

Skomentuj