Parafia Trójcy Św. – ogłoszenia parafialne

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 15.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na adorację.

3. W środę Nowenna do MBNP o godz. 17.45.

4. W czwartek na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy przygotowują się do Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi lub do odnowienia takiego Zawierzenia.

5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00 (ze szczególnym udziałem dzieci i młodzieży) i o godz. 17.15 (w kaplicy w Siedlanowie o godz. 17.00). W niedzielę Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz. 12.15.

6. W piątek o godz. 19.00 w sali na wikariacie spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich.

7. W sobotę przypada 28. rocznica śmierci ks. Józefa Rącza, byłego wikariusza naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie.

8. Przyszła niedziela w naszej parafii będzie Niedzielą Seminaryjną. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium.

9. Przeżywamy Okres Wielkiego Postu, który przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych. To też czas spowiedzi. W naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będą w dniach od 28 do 30 marca (Niedziela Palmowa, Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek). W czasie rekolekcji będzie spowiedź. Ale nie odkładajmy spowiedzi na czas rekolekcji. Zachęcamy do spowiadania się wcześniej. Osoby, które obawiają się przebywać w zgromadzeniu prosimy, aby przystępować do sakramentu pokuty i pojednania w zwykłe dni. Wtedy w kościele jest mało ludzi. Postarajmy się, aby przed świętami być u spowiedzi.

10. Bóg zapłać za ofiary:
– złożone dzisiaj na tacę na remont kościoła oraz bezimienne ofiary złożone na konto lub osobiście – 490 zł.
– z racji kolędy – 400 zł
– na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z Białki zel. Ewa Mańko – 100 zł., indywidualnie – 250 zł.

11. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Władysław Witkowski (lat 84) z ul. Warszawskiej i śp. Zenon Korpisz (lat 54) z Białej. Wieczny odpoczynek …

Parafia św. Anny – ogłoszenia parafialne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne

Skomentuj