banner

Ogłoszenia parafialne (14-20.VI)

Czasem nie możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej w swojej parafii, a chcemy wiedzieć, co padło w parafialnych ogłoszeniach.  W każdą niedzielę, w porach popołudniowych będziemy starać się  zamieszczać informacje z radzyńskich parafii.

Parafia św. Trójcy

1.Fundacja „Pro – prawo do życia” ponawia w tym roku inicjatywę „Stop aborcji”, której celem jest zebranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie zmiany prawa dotyczącego ochrony życia dzieci przed narodzeniem. Projekt ten dąży do tego, by konstytucyjne prawo do życia nie było różnicowane ze względu na wiek, miejsce przebywania, stan zdrowia czy okoliczności poczęcia człowieka. Aby tak się mogło stać potrzeba zebrać odpowiednią liczbę podpisów, które uwrażliwią społeczeństwo na problem aborcji i pokażą rządzącym, że zakaz zabijania nienarodzonych dzieci to postulat ogromnej rzeszy Polaków. Do przeprowadzenia zbiórki podpisów zachęca nas Biskup Kazimierz Gurda w specjalnym komunikacie. W naszej parafii taka zbiórka przeprowadzana jest jeszcze dziś po każdej Mszy Świętej przed kościołem. Aby można było złożyć podpis pod obywatelską inicjatywą, trzeba mieć ze sobą dowód osobisty lub znać numer PESEL.

2.Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym. W kościele odprawiane jest: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.

3.W najbliższy piątek w naszym kościele o godz. 18.00 kolejna Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

4.W najbliższy piątek (19 czerwca) kolejne spotkanie modlitewno – formacyjne przygotowujące nas do Światowych Dni Młodzieży. Tematem tego spotkania jest RADOŚĆ .W tym miesiącu zaprasza nas parafia Wohyń. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież oraz rodziców do wspólnej modlitwy.

5. W sobotę 13 czerwca w katedrze siedleckiej zostało wyświęconych 12 nowych kapłanów dla naszej diecezji. Wśród neoprezbiterów jest ks. Kamil Frączek z Radzynia Podlaskiego z Parafii M. B. N. P., który dobrze jest znany naszej wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym oraz ks. Jakub Wyrozębski z Parafii Św. Józefa z Siedlec , który odbywał u nas praktyki diakońskie. Ks. Kamil Frączek Mszę Świętą prymicyjną odprawi w naszej parafii w poniedziałek 15 czerwca (jutro) o godz. 18.00, a Ks. Jakub Wyrozębski Mszę Świętą prymicyjną odprawi w naszej parafii w niedzielę 21 czerwca (przyszła niedziela) o godz. 12.00. Na obie Msze Święte prymicyjne połączone ze specjalnym prymicyjnym błogosławieństwem wszystkich parafian w imieniu prezbiterów serdecznie zapraszamy

6.W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy zespół młodzieżowy z parafii p. w. św. Teresy w Siedlcach. Zespół przyjedzie wraz ze swoim opiekunem – ojcem ze zgromadzenia Księży Oblatów Maryi, który skieruje do nas Słowo Boże. Zespół powstał w maju 2012 r., a w jego skład wchodzą członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Prawie rok temu wydał płytę która zawiera 10 znanych i mniej znanych piosenek religijnych oraz 2 kompozycje własne. Takie płyty będą rozprowadzane po każdej Mszy Świętej, jako forma wdzięczności i wsparcia dla zespołu.

7.W ubiegłą niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie złożono 2065 zł.

8.W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.

9.W dniach 21-23.06 organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa „Śladami Jana Pawła II” do: Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Częstochowy i Skarżyska Kamiennej. Zapisy jeszcze dziś u ks. Michała Burdacha. Jest kilka wolnych miejsc.

***

Parafia św. Anny

1. W tym tygodniu:

– w środę wspomnienie św. Brata Alberta, nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.
– w piątek o 17.30 koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwą wypominkową

2. Parafia św. Anny w Wohyniu – 19 czerwca (najbliższy piątek) zaprasza młodzież
i rodziców z naszego dekanatu na spotkanie modlitewne w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży

3. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na KUL

4. Pielgrzymka nauczycieli na jasną Górę 1 – 2 lipca.

5. Czytajcie prasę katolicką

6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Konstanty Kochnio, lat 69, z Ustrzeszy;

***

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Ogłoszenia parafialne (21-27.VI) oraz zdjęcia z prac przy plebanii w parafii MBNP

Skomentuj