banner

Pierwszy dzień rekolekcji w parafii Św. Trójcy

III Niedziela Adwentu i początek Rekolekcji Adwentowych. Przedstawiamy najnowsze ogłoszenia z parafii Św. Trójcy.

1.Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je ks. dr Robert Mirończuk, Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą odprawiane w następujących godzinach: 6.30, 9.00, 11.00, 15.00 /z udziałem dzieci/, 16.30 /z udziałem młodzieży/ i o godz. 18.00. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla młodzieży /obecni kandydaci do Sakramentu Bierzmowania/. W poniedziałek po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 nauki stanowe dla kobiet a we wtorek w tym czasie nauki stanowe dla mężczyzn. Sakrament pokuty i pojednania w poniedziałek i wtorek 15 minut przed każdą Mszą św. Do zakrystii prosimy już dzisiaj zgłaszać osoby starsze lub chore do których udamy się z komunią św. do domu. W poniedziałek podamy terminy wizyty.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Zapraszamy na Roraty: od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w środę o godz. 18.00 i sobotę o godz. 7.00 z udziałem dzieci.

4. Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy” zaprasza dzisiaj na przedświąteczny kiermasz charytatywny do sali na starej plebanii.

5. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 „Czuwanie Modlitewne”. Zapraszamy pielgrzymów, kandydatów do Bierzmowania oraz wszystkie wspólnoty.

7. W przyszłą niedzielę, 23 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 11.00, radzyńscy harcerze przekażą w naszym kościele Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Tegorocznym hasłem akcji są słowa: „Światło, które łączy”. Zachęcamy wszystkich do zapalenia od niego przyniesionej przez siebie świeczki lub lampionu i zabranie światełka do swojego domu by zapłonęło na wigilijnym stole.

8. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 15.00 i 17.00 będzie schola „Gaudete” z Siedlec /w scholi tej śpiewa ks. Wojciech/. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie śpiew pieśni Maryjnych.

9. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli opłatek. To też świadectwo waszej wiary. Dziękujemy też za złożone ofiary. Jeśli kogoś pan nie zastał w domu, można po opłatek zgłosić się do zakrystii.

10. Pragniemy poinformować, że od nowego roku uroczyste udzielanie sakramentu chrztu dzieciom będzie w każdą trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00. Jest to prośba niektórych rodziców.

11. W ubiegłą niedzielę do puszek, jako pomoc materialna Kościołowi na Wschodzie zebrano 2517 zł.

12. Bóg zapłać za ofiarę na misje od KŻR z Radzynia Podlaskiego, zelatorka Janina Koczkodaj – 370 zł.

13. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół: bezimienna z ul. Bulwary – 200 zł.

14. Zakończone zostały prace na wikariacie. Trwały w tym tygodniu prace na cmentarzu. Zostały też zakupione nowe chodniki do prezbiterium i nowe wycieraczki w kościele.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ludwikę Pietroń lat 95 z Radzynia Podlaskiego ul Ostrowicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

Program rekolekcji adwentowych w parafii Trójcy Świętej

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zakończenie rekolekcji w parafii Św. Anny

Skomentuj