banner

Początek kolędy w parafii Św. Trójcy

To już IV Niedziela Adwentu. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Oznacza to także początek wizyt duszpasterskich w naszych domach. Przedstawiamy najnowsze ogłoszenia z parafii Św. Trójcy.

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące Święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie. Dzisiaj przez cały dzień jest możliwość spowiedzi.

2. W dniu dzisiejszym, o godz. 11.00 harcerze przekażą w naszym kościele Światło Pokoju z Groty Betlejemskiej. Natomiast na Mszach św. o godz. 15.00 i 17.00 będzie Schola „Gaudete” z Siedlec.

3. Zapraszamy do udziału w ostatnich Roratach jutro o godz. 6.30. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Roratach. Wspólnocie Legionu Maryi dziękujemy za przygotowanie sobotnich śniadań.

4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o osobach samotnych w naszym otoczeniu. Jutro z racji Wigilii Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie a Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

5. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00, przed którą o godz. 23.30 będzie modlitwa brewiarzowa, czyli Godzina czytań. W Boże Narodzenie /25 grudnia/ nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Następne Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 8.30, 9.50, 11.00, 12.00, 15.00, 17.00 /w Siedlanowie o 9.00/.

6. Msze Święte w środę /26 grudnia/ w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w drugi dzień Świąt są przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.

7. W czwartek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

8. W piątek, w Święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

9. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. będziemy modlić się za nasze rodziny. Natomiast na Mszy św. o godz. 9.50. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków szczególnie na tę Mszę św.

10. Przypominamy, że Biblioteka Parafialna czynna jest w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca od 9.30 do 10.30. Zapraszamy.

11. W zakrystii można otrzymać opłatki.

12. W najbliższy czwartek /27 grudnia/ rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, rozmowy i błogosławieństwa domu czy mieszkania. Jeśli jest to możliwe to prosimy o liczną obecność. Prosimy też o dojrzałe uwagi, propozycje dotyczące życia religijnego naszej parafii. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczane na cele parafialne. W pierwszej kolejności będzie to pełne wyposażenie kancelarii parafialnej, komputeryzacja. Część ofiar będzie też wsparciem funduszu cmentarnego, gdy chodzi o remont kaplicy św. Anny na cmentarzu. Widzę też dalszą potrzebę wyposażania kościoła i sal w sprzęt potrzebny do codziennej pracy duszpasterskiej. W dalszej kolejności to także przygotowywanie dokumentacji dotyczącej przyszłych prac w kościele.

Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
– czwartek /27 grudnia/ od godz. 9.00 – Białka /5 księży/.
– piątek /28 grudnia/ od godz. 9.00 – Siedlanów /3 księży/ i Radowiec i ul. Brzostówiecka /2 księży/.
– sobota /29 grudnia/ od godz. 9.00 – Brzostówiec /4 księży/ i Bedlno /jeden ksiądz/.

Pozostałe miejscowości i ulicy będą podane nieco później. Proszę też mieć na uwadze to, że jako proboszcz nie znam jeszcze parafii i trudniej jest mi ułożyć porządek kolędy. Myślę, że będzie wszystko dobrze.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę Makosz lat 70 ul. Płudzińska, śp. Ireneusza Noska lat 66 ul. Kościuszki i śp. Krzysztofa Śledź lat 55 Radowiec. Wieczny odpoczynek…

Program kolędy w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Kolęda w parafii św. Anny

Skomentuj