banner

Święta Bożego Narodzenia w Sanktuarium MBNP

Za nami IV Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się czas Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiamy najnowsze ogłoszenia z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 1. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że Wieczerza ma charakter religijny. Zawiera modlitwę, kolędę, fragment Pisma św. mówiący o narodzeniu Zbawiciela i łamanie poświęconym opłatkiem. W rodzinach wierzących nie spożywa się alkoholu.
 2. Pasterka o północy poprzedzona półgodzinnym czuwaniem. Pasterka kończy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. W I Dzień Świąt msze św. o godz. 9,00; 10,30; 12,15; i 15,30 i 18,00.
 4. W II Dzień Świąt msze św. jak w każdą niedzielę. Taca na budujące się kościoły w naszej diecezji.
 5. W II Dzień Bożego Narodzenia o17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i msza św.
 6. Radzyńscy harcerze przynieśli do naszego kościoła Światło Betlejemskie. Płonie przed ołtarzem. Zachęcamy do wzięcia, by płonęło podczas Wieczerzy Wigilijnej.
 7. W Wigilię nie ma mszy św. po południu.
 8. W Adwencie odwiedziliśmy ponad 90 obłożnie chorych udzielając Sakramentu Pokuty i Komunii św. Wielu chorych przyjęło Sakrament Namaszczenia. Dziękujemy Radnym i Sołtysom za pomoc w religijnej posłudze.
 9. Na bocznym ołtarzu Chrystusa Miłosiernego i św. Brata Alberta zostały umieszczone nowe relikwiaria. W nich są umieszczone relikwie św. Faustyny i św. Brata Alberta a w najbliższym czasie zostanie wykonany trzeci, w którym będą relikwie Błogosławionych Męczenników Podlaskich z Pratulina. Ofiarodawcą jest Marian Korczyk. Dla Sanktuarium wykonał Pasję Chrystusa ukrzyżowanego, figury Maryi i św. Jana Ewangelisty ze sceny ukrzyżowania, rzeźbę nad chrzcielnicą św. Jana Chrzciciela, Pietę przed wejściem do kościoła. Na relikwiaria były przygotowane pieniądze od rodziców dzieci z I Komunii św. Pan Korczyk wykonał nieodpłatnie jako dar dla parafii. Bóg zapłać. Złożone ofiary przeznaczymy na inny cel i powiadomimy rodziców przed rocznicą I Komunii św.
 10. Rok 2018, który dobiega końca, znaczony był w diecezji siedleckiej Jubileuszem 200-lecia powołania jej do istnienia. Życie diecezji to piękna historia odpowiedzialnej posługi duszpasterskiej biskupów, księży, osób życia konsekrowanego. To wierność wartościom i ideałom, widocznym w codziennym życiu rodzin pochodzących z wiosek i miast, na przestrzeni wielu lat.
 11. W ten Wielki Jubileusz diecezji wpisują się również nasze parafialne. To 30 – lecie parafii, 25 – lecie konsekracji kościoła i dziesiąta rocznica ustanowienia Sanktuarium maryjnego.
 12. Na tę okoliczność został przygotowany album pod tytułem Mocni wiarą i miłością Maryi. Nie jest on kroniką budowy kościoła i powstałej parafii, lecz ukazuje jak wielkie dzieła czyni Bóg przez człowieka wierzącego. Jak wielką siłę i wytrwałość ma ten, kto zaufał Matce Najświętszej. Album zawiera ponad 400 fotografii w większości nie publikowanych i przybliża ważne wydarzenia z życia parafii. Zawiera także Statut Sanktuarium, który wytycza kierunek dążeń na następne dziesięciolecia.
 13. Począwszy od Pasterki przez I Dzień Świąt, radosnym „Ciebie Boga wysławiamy” będziemy wielbić za Jego łaskę, obecność Matki Najświętszej gotowej nieustannie pomagać, za kapłanów, za wiarę ojców i ich dzieło.

Kolęda w parafii św. Anny

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Pasterka w parafii św. Trójcy

Skomentuj