banner

Z parafii Świętej Trójcy

Dzisiejszą niedzielą kończymy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do składania przyrzeczeń abstynenckich. Dla wzmocnienia się w swoich decyzjach, uproszenia sobie szczególnej Bożej pomocy i dania dobrego przykładu innym, swoje przyrzeczenia wpisujmy do Parafialnej Księgi Trzeźwości. 

                              I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 06.03.2017 r.

 1. Dziś Msze Święte w naszym kościele, jak w każdą niedzielę, o godz.: 7.00,8.30,9.50,11.00 (z udziałem dzieci), 12.00 suma, 15.00 (z udziałem młodzieży) i o godzinie 17.00.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 16.30.
 3. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu „Gorzkie Żale” w niedziele po Mszy Świętej o godz. 12.00, a Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych pokutnych nabożeństwach.
 4. Dzisiejszą niedzielą kończymy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do składania przyrzeczeń abstynenckich. Dla wzmocnienia się w swoich decyzjach, uproszenia sobie szczególnej Bożej pomocy i dania dobrego przykładu innym, swoje przyrzeczenia wpisujmy do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Jest ona wyłożona na stoliku pod chórem.
 5. Punkt informacyjno – konsultacyjny d/s. przeciwdziałania alkoholizmowi i przemocy w rodzinie mieści się w „Domu Parafialnym” (w budynku starej plebanii) przy Kościele Trójcy Świętej, ul. Ostrowiecka 1 (wejście od kościoła) i czynny jest we wtorki od godz. 17.00 do 19.00. Dyżurują w nim członkowie Miejskiej Komisji d/s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzyniu Podlaskim. Można w nim skorzystać z porady, wsparcia i uzyskać pomoc w napisaniu wniosków lub innych pism związanych z rozwiązywanymi przez punkt problemami.
 6. Spotkania grupy dla osób współuzależnionych i ofiar przemocy domowej odbywają się w „Domu Parafialnym” przy Kościele Trójcy Świętej we wtorki od godz. 17.00 do 19.00. Zajęcia prowadzone są przez psychologa lub terapeutę i służą przekazywaniu wiedzy oraz udzielaniu wsparcia.
 7. Na terenie Radzynia Podlaskiego działają trzy grupy Anonimowych Alkoholików. Jedna z nich grupa AA „Podaj dłoń” spotyka się w „Domu Parafialnym” przy Kościele Trójcy Świętej w niedziele od godz. 18.00. Jest to grupa samopomocowa dla wszystkich, którzy mają problemy z zaprzestaniem picia i chcieliby skorzystać ze wsparcia.
 8. W najbliższą środę (8 marca) najprawdopodobniej będziemy gościć w nszym kościele Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. O godzinie 18.00 dprawi Mszę Świętą w intencji swoich zmarłych rodziców. Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy i na spotkanie z naszym wspaniałym rodakiem.
 9. W czwartek 09 marca po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne KSM. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży gimnazjalnej, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje życie duchowe w tej wspólnocie serdecznie zapraszamy.
 10. W Radzyniu Podlaskim w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w najbliższą sobotę (11 marca) odbędzie się Kongres Różańcowy. Zaproszeni są: zelatorzy, zastępcy i wszyscy członkowie Kół Żywego Różańca.
 11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, Będą trwały do środy włącznie. Poprowadzi je Ks. Henryk Jakubowicz – proboszcz Parafii Św. Michała w Białej Podlaskiej. W niedzielę Msze Święte według zwykłego porządku, w poniedziałek, wtorek i środę będą odprawiane w następujących godzinach: 6.30, 9.00, 11.00, 15.00 (z nauką dla dzieci), 16.30 (z nauką dla młodzieży )i 18.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. W środę Komunia Święta generalna połączona z odpustem zupełnym. Taca z ostatniego dnia rekolekcji do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty na budowę kościoła parafialnego, jako wyraz naszej wdzięczności za przeprowadzone rekolekcje.
 12. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła złożono: 5893 zł. Dla porównania: ostatnia faktura za prąd zużyty w kościele została wystawiona na kwotę: 7856 zł. Z uwagi na to, że kościół jest ogrzewany energią elektryczną, prosimy o zamykanie drzwi do kościoła.
 13. Przyszła niedziela, jak każda II niedziela Wielkiego Postu, jest dniem pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes”. Z tej racji po każdej Mszy Świętej przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na misje.
 14. W niedzielę (19.03) w Kościele Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim po Mszy Świętej o godz. 17.00 pielgrzymkowe modlitewne spotkanie Wielkopostne. W programie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, konferencja, spowiedź. Spotkaniu będzie przewodniczył Kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej ks. Paweł Bielecki. Zapraszamy Pątników i Pielgrzymów Duchowych.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pod chórem najnowsze numery Gazetki Parafialnej i Podlaskiego Echa Katolickiego.
 16. Pomódlmy się za zmarłego: Józefa Stolarczyka, lat 79 z Osiedla Bulwary 2/4, za zmarłych kapłanów, zmarłych z naszych rodzin, osoby nam bliskie. Wieczny odpoczynek…Niech odpoczywają…

II Radzyńska Droga Krzyżowa z Żołnierzami Wyklętymi

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z sanktuarium MBNP

Skomentuj