banner

W domu Matki Bożej Częstochowskiej, dzień XIII

Przed nami ostatnia relacja Pątniczki Małgosi z Jasnej Góry. Dziękujemy jej za tegoroczny trud – to dzięki niej dowiedzieliśmy się dzień po dniu wieści z grupy 15A. Dzisiaj o tym, jak wyglądała uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w duchowej stolicy Polski.

Po wczorajszym spotkaniu – rozwiązaniu grupy – część Pielgrzymów wróciła do domów, inni pojechali do Częstochowy, a cześć pozostała na noc w Mirowie. Dzisiaj do godziny 7.45 był czas na spakowane i zdanie bagaży. Po godzinie 8.00 wyjechaliśmy autobusami (które przyjechały po Pielgrzymów) do Częstochowy, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św. o godz. 11.00.

Na Jasnej Górze, z udziałem dziesiątek tysięcy wiernych, odbyła się suma pontyfikalna pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce, arcybiskupa Salvatore Pennacchio. Homilię natomiast wygłosił abp częstochowski Wacław Depo.

Abp Pennacchio przekazał wszystkim błogosławieństwo w imieniu papieża Franciszka i poprosił o modlitwę w intencjach Ojca Świętego. – Pozdrawiam wszystkich, którzy zgromadzili się dziś w domu Matki Bożej Częstochowskiej, aby w środku lata i wakacji być przy Niej i dzielić z Nią radość spotkania z Synem w Niebie – powiedział nuncjusz. W uroczystościach odpustowych wzięło udział ok. 100 tys. osób.

Według oficjalnych statystyk, na Jasną Górę przed świętem doszły 52 piesze pielgrzymki – łącznie ok. 66 tys. Wśród nich 38. Piesza Pielgrzymka Podlaska, licząca ponad 3 tysiące osób, w tym 136 Pielgrzymów z Radzynia Podlaskiego i jego okolic.
Gigantyczny korek w Częstochowie i krajowej 1. uniemożliwił szybki powrót do domów.

Spotkanie z Matką Bożą, dzień XII

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z parafii Św. Anny

Skomentuj