banner

Powstrzymać aborcję

W niedzielę, 13 maja, w radzyńskich parafiach odbywał się różańcowy szturm modlitewny w obronie życia nienarodzonych. Inicjatywa wyszła od osób świeckich związanych z Fundacją „Pro Prawo do życia”. Planowana jest także comiesięczna pikieta antyaborcyjna na placu Wolności.

Nowa inicjatywa jest pokłosiem pikiety „Stop aborcji” sprzed paru tygodni, kiedy to nasze miasto odwiedzili działacze fundacji „Pro Prawo do życia”. Teraz radzyniacy przejęli pałeczkę. Różańcowy maraton rozpoczął się o godz. 18:00 w parafii św. Trójcy. Modlitwę prowadzili członkowie Legionu Maryi. Zanurzając się w rozważania nad Tajemnicami Bolesnymi Różańca Świętego zgromadzeni medytowali nad złem aborcji i eutanazji, a także nad szerszym problemem społecznej znieczulicy.

Po zakończonej modlitwie w swoistej mini-konferencji nt. aborcji w perspektywie doświadczenia kapłańskiego głos zabrał proboszcz parafii, ks. Andrzej Kieliszek. Opowiedział  wzruszające historie, które ukazują, że dzieci, które w świetle prawa polskiego można pozbawić życia w łonie matki, wnoszą w świat miłość i piękno.

Na terenie placu parafialnego można także obejrzeć wystawę prezentującą obszerne, naukowe dane dot. zła aborcji i antykoncepcji, a także promujące naturalne metody planowania rodziny. Zapraszamy do wysłuchania słów końcowych ks. Kieliszka i obejrzenia fotorelacji.

Akcja poszukiwania padłych dzików w Feliksówce

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Twierdza zdobyta

komentarze 2

 1. szaniec
  14/05/2018

  Różaniec.Właściwie jest w nim zawarta cała nauka Kościoła. Trzy części Różańca to trzy części Kościoła: wojujący, ciepiący i triumfujący. Część radosna to Tajemnica Wcielenia i jednocześnie opis Kościoła wojującego w którego skład wchodzą wszyscy katolicy na ziemi. Częśc bolesna to Męka Pana Jezusa za nasze grzechy – Kościół cierpiący czyli dusze w czyśćcu. Część chwalebna to Zmartwychwstanie, czyli Kościół triumfujący w Niebie.
  Pośredniczka wszystkich łask przekazała różaniec Św. Dominikowi jako skuteczną broń na wszelkie herezje ( wówczas szalała herezja albigensów), różaniec uśmierza gniew Boży i nawraca dusze. Nie słyszano o nawet jednym przypadku, aby Matka Boża zostawiła choćby jedną osobę, która zwraca się do Niej z ufnością o pomoc.

  Pierwszym krajem, który wprowadził legalną aborcję w 1920 roku była Rosja. Błędy Rosji rozlewają się na cały świat.
  Międzywojenna Warszawa – największe centrum aborcyjne w Europie. Kilka lat później ogromne cierpienie mieszkańców zakończone zniszczeniem miasta.
  Współczesna Rosja – około 60 % wszystkich ciąż kończy się aborcją.
  Polecenie Matki Bożej z Fatimy wciąż czeka na wykonanie. Papież wraz ze wszystkimi biskupami ma poświęcić Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Coraz mniej czasu.

 2. szaniec
  22/05/2018

  Do A. Kotyły w odpowiedzi na kolejne banialuki:

  Głównym produktem współczesnego marksizmu kulturowego jest rewolucja seksualna. Filozoficznie okraszona tzw. teorią krytyczną, ale w jej istocie chodzi o formowanie ludzkiej psychiki tak, aby górą były prymitywne instynkty zwierzęce. Słowem: miarą szczęścia człowieka i również jego zdrowia psychicznego wg neomarksizmu jest zaspokojenie popędu seksualnego ( walkę klas zastąpiono rewolucją seksualną). Ogromny przemysł medialny, sztuka i coraz częściej prawodawstwo są temu podporządkowane. Prowadzi to do tego, że jednym z efektów ubocznych rozwiązłości seksualnej jest niechciana ciąża ( choć nie tylko np. jeszcze rozwody), przed którą ma bronić antykoncepcja lub ostatecznie aborcja. Szeroki zakres produktów antykoncepcyjnych może prowadzić w różnym czas okresie do zaburzeń hormonalnych i nawet do bezpłodności( niekoniecznie w pierwszym pokoleniu), na co zareagowano metodą in vitro. Wydaje się, że to koniec łańcucha, ale są jeszcze efekty uboczne tego zabiegu, o których za chwilę napiszę. Proces, który opisuję, jest w gruncie rzeczy ciężkim grzechem przeciwko I Przykazaniu ( Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną), bo człowiek jako dawca życia i ten, który zabiera to życie-ustawia się na miejscu Pana Boga. Dziecko jednocześnie uprzedmiotawia się na kształt produktu handlowego, którym dowolnie można dysponować. W konsekwencji dziecko można wyprodukować albo w dogodnej chwili zutylizować (piszę dziecko, bo chyba nie ma wątpliwości, że z zarodka ludzkiego narodzi się dziecię ludzkie, a nie prosiak, źrebię, czy inne stworzenie Boże). Tymczasem dzieci są za każdym razem wyłącznie darem Bożym dla rodziców.
  Filozofia marksizmu jednocześnie zadaje pytanie: Kiedy człowiek staje się człowiekiem i natychmiast odpowiada ( poprzez Hegla), że wtedy kiedy człowiek staje się samoświadomy. Czy zarodek jest samoświadomy? Chyba nie. To wg kryterium marksizmu nie jest człowiekiem i można zabić. Hamulce są zwolnione zatem pojawia się, lub wkrótce pojawi kolejne pytanie, czy dziecko w wieku dwóch albo pięciu lat jest samoświadome. Nie. A dorosła osoba niepełnosprawna? Nie. A starzec z chorobą Parkinsona, zanikami pamięci, dziecko autystyczne i wiele innych przypadków? Nie. Ciary zaczynają przechodzić po skórze?
  Kościół katolicki mówi jasno: człowiekiem się jest od momentu poczęcia do naturalnej śmierci i każde życie ludzkie ma być prawem ludzkim chronione, bo tego wymaga od nas nadrzędne prawo naturalne, czyli prawo Boże.

  In vitro a aborcja. Relacje.
  Pierwsza zasadnicza sprawa in vitro nie jest metodą leczenia bezpłodności, bo po tym zabiegu osoba bezpłodna dalej nią jest, może nawet bardziej.
  Żeby zrozumieć czy in vitro jest skorelowane z aborcją, to trzeba prześledzić proces in vitro. Kobieta jest faszerowana ogromną liczbą hormonów, aby następowało w szybkim tempie dojrzewanie komórek jajowych. Nie jest to proces obojętny dla organizmu kobiety. Nie będę rozpisywał się o powikłaniach i zagrożeniach, bo chcę skupić się na aborcji w ramach in vitro. Wyselekcjonowane komórki jajowe łączy się z plemnikiem i odbywa się to w laboratorium. Efektem finalnym jest zarodek. Powstaje życie ludzkie. Zarodków jest więcej, następuje selekcja poprzez obserwację ( zdrowe embriony pozostawia się, a wadliwe utylizuje, czyli zabija) i najlepsze kilka wprowadza się do macicy kobiety. Reszta jest zamrażana ( wiele później ginie lub są uszkadzane w wyniku procesu zamrażania). W organizmie kobiety może dojść do ciąży wielopłodowej ( zagrożenie powikłań), więc często poprzez selekcję zabija się niechciane płody. Ile dzieci rodzi się ( pomijam czy zdrowe czy chore, jaką później mają odporność w stosunku do dzieci urodzonym naturalnie) ? W Wielkiej Brytanii w latach 1990-2006 na 3,5 mln zarodków urodziło się coś około 110 tysięcy dzieci ( 3%). Co się stało z resztą?
  Siłą rzeczy nie poruszyłem tematu zmian genetycznych, jakie mogą nastąpić na przestrzeni pokoleń w kodzie genetycznym człowieka ( zabiegi in vitro u pacjentów narodzonych metodą in vitro lub mieszanych). Skutki mogą być dramatyczne, a rozpoznanie będzie siłą rzeczy rozciągnięte w czasie.

  Naprotechnologia. Już bardzo krótko. W USA zalicza się ją do dziedzin medycyny jak np. geriatrię. Jeśli będzie potrzeba, rozwinę szerzej.

  Złośliwe docinki o wieku uczestniczących w modlitwie, kpiarskie wycieczki słowne do ks. Proboszcza i jeszcze parę innych prymitywnych zagrywek to zwykły brak wychowania.

Skomentuj