banner

Trzeci tom Wielkiej Księgi Nowennowej w sanktuarium MBNP

W Sanktuarium MBNP zaczęto prowadzić trzeci tom Wielkiej Księgi Nowennowej, w której wpisywane są wszystkie prośby i podziękowania skierowane do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Dla parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim Wielka Księga Nowennowa została zaprowadzona bezpośrednio po Dekrecie ustanowienia sanktuarium przez biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. To wydarzenie było konsekwencją żywej wiary i ufności w opiekę Maryi wyrażającej się w wytrwałych modlitwach przed Jej Obrazem.

W każdą środę wierni czciciele Matki Bożej gromadzą się w świątyni, by w modlitwie nowennowej dziękować za wysłuchane prośby i otrzymane za Jej wstawiennictwem łaski. Wielu wiernych w ufnej modlitwie powierza Matce, która gotowa jest nieustannie pomagać, trudne sprawy Kościoła, Ojczyzny, Narodu, swoich bliskich i swoje własne. Wszystkie podziękowania i prośby zapisane przez wiernych na kartkach zostają spisane w tej właśnie Księdze. Dzisiaj rozpoczynamy już III tom. Znajdziemy tam powtarzające się przez wiele tygodni i miesiące usilne błagania, podziękowania za otrzymane łaski jak również opisy niecodziennych wydarzeń świadczących o opiece Maryi. Wzruszające są relacje uzyskania łaski prawie w sposób cudowny nie tylko z naszych stron, ale i z innego kontynentu. Wielka Księga Nowennowa raczej nie stanowi pozycji do lektury. Jest natomiast świadectwem i konkretnym dowodem wiary ludzi i opieki Maryi.

Księgę od początku prowadzi pani Jadwiga Kacprzak z Zabiela. Pismem pięknym, w konwencji ustalonej na początku przepisuje z odczytanych w środę na nowennie kartek wszystkie prośby, podziękowania i zawierzenia. Jest to praca wymagająca nie tylko dokładności, ale przede wszystkim benedyktyńskiej cierpliwości i miłości podjętego zadania.

Właśnie zaczęto prowadzić trzeci tom tej księgi.

Warsztaty z preparatem Powertex – zdjęcia

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zbiórka charytatywna na operację Piotrusia

Skomentuj