XXV Jubileuszowa Pielgrzymka Legionu Maryi na Jasną Górę

W dniach 13 i14 września 2019 r. odbyła się XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Legionu Maryi na Jasną Górę pod hasłem „W Mocy Ducha Świętego”.

Legioniści z dekanatu radzyńskiego wraz ze swoim kierownikiem duchowym, ks. kan. Krzysztofem Pawelcem również udali się na dwudniową autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. W drodze z racji 13. dnia miesiąca odprawili Nabożeństwo Fatimskie.

Byli na Apelu Jasnogórskim i wsłuchiwali się w słowa ks. biskupa Romana Marcinkowskiego odpowiedzialnego za Legion Maryi w Polsce. O godz. 24:00 uczestniczyli w uroczystej Pasterce koncelebrowanej przez kierowników duchowych Legionu Maryi, a następnie co bardziej wytrwalsi czuwali w Kaplicy Cudownego Obrazu Królowej Polski do rana.

Następnego dnia, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego legioniści o godz. 9:00 zgromadzili się pod sztandarami Maryi na Wałach Jasnogórskich i uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Po krótkiej przerwie zjednoczeni pod Szczytem na modlitwach legionowych i różańcu przygotowywali się do uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. biskup z udziałem kierowników duchowych Legionu Maryi z całej Polski. Krajowy opiekun duchowy wygłosił również homilię podczas Mszy Świętej na Szczycie, na zakończenie której wyraził słowa podziękowania, wdzięczności i uznania dla Legionistów za ich modlitwę i pracę apostolską.

Wszyscy uczestnicy zgromadzeni na Jasnej Górze trwali na modlitwie w łączności duchowej z czuwającymi pod Włocławkiem wiernymi „Polska pod Krzyżem”.

Zwieńczeniem dorocznych legionowych uroczystości był komunikat przesłany do Ojca Świętego Franciszka oraz odśpiewany Hymn Legionu Maryi. Szczęśliwi, radośni, pełni zapału i gorliwości apostolskiej na kolejny rok, z nowymi siłami duchowymi, Legioniści powrócili do swoich domów, parafii.

Pelagia Kublicka

Kaplica Aniołów Stróżów w Radzyniu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Święty Franciszek Borgiasz

Skomentuj