banner

Z kościoła Świętej Trójcy

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci kl. III i ich rodziców.

3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących, z udzieleniem sakramentu namaszczenia, zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Pozostałe Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

4. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

5. W niedzielę, 17 lutego, odbędzie się w naszym kościele Wieczór Chwały dla Maryi „Pokorna Służebnica Pana”. Rozpoczyna się Eucharystią o godz. 17.00.

6. W każdą trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 15.00 gromadzą się kandydaci do sakramentu bierzmowania. Za tydzień, ze względu na ferie, nie będzie wspólnej Eucharystii i spotkania.

7. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

8. Zapraszamy do uczestniczenia w feriach przy parafii. Zapraszamy w tym tygodniu, we wtorek, środę i czwartek, w godz. od 11.00 do 14.00 do sal przy kościele. W programie m.in. zajęcia plastyczne, taneczne, gry i zabawy, gra w szachy, poczęstunek. Włączymy się też w turnieje piłki nożnej i tenisa stołowego, organizowane przez Gminę.

9. W drugim tygodniu ferii, w środę 20 lutego, przy parafii będzie zorganizowany otwarty turniej szachowy. Początek o godz. 10.00 w sali na wikariacie. Zapisy pod numerem 508 918 852 /informacje na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej/.

10. W dniach 15 – 17 lutego, w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji są organizowane Rekolekcje Powołaniowe dla młodzieży męskiej ze szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Więcej informacji u ks. Wojciecha. Zapraszamy.

11. Bóg zapłać za ofiary na misje: KŻR z Radzynia Podlaskiego zel. Wanda Sawicka – 130 zł. i bezimienna – 70 zł.

12. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii z Płudów w wysokości 100 zł.

13. Przypominamy, że udzielanie sakramentu chrztu w naszej parafii jest w każdą III niedzielę miesiąca o godz. 12.00.

14. W miniony piątek i sobotę, w Kołobrzegu, odbyły się mistrzostwa Polski księży w halowej piłce nożnej. Diecezja siedlecka zajęła 3 miejsce. W naszej diecezjalnej drużynie grał ks. Arkadiusz. Gratulujemy i bardzo się cieszymy.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę Żmuda lat 69 z ul. Warszawskiej. Wieczny odpoczynek…

Parafia MBNP – ogłoszenia parafialne (3 II 2019)

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Parafia św. Anny – ogłoszenia

Skomentuj