banner

Z myślą o tych, którzy odeszli

W środę, 7 listopada, w kościele Św. Trójcy można było podziwiać montaż słowno-muzyczny pod tytułem „ Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy”. O tajemnicy przemijania, śmierci i zmartwychwstania przypominała zgromadzonym młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce.

Można się było dowiedzieć co nieco na temat historii niedawno obchodzonych Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Początki biorą się ze wspominania wszystkich męczenników Kościoła w jednym dniu w ciągu roku i sięgają czasów antycznych.

Uczniowie nie tylko recytowali poezję i śpiewali odpowiadające tematyce zadumy nad przemijaniem piosenki. Sięgnęli także do tekstów z Pisma Świętego. Wszystko po to, by przypomnieć zgromadzonym wiernym nauczanie Kościoła katolickiego, który z jednej strony mówi o marności i przemijaniu tego świata w duchu Księgi Koheleta, z drugiej strony, idąc za nauczaniem św. Pawła, wskazuje na Zmartwychwstanie Chrystusa jako źródło nadziei na życie wieczne dla nas wszystkich.

„Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z parafii Św. Anny

Skomentuj