banner

Z parafii Św. Trójcy

 Dziś  po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek przez uczniów Gimnazjum nr l im. Orląt Lwowskich na tablicę upamiętniającą walkę Orląt Lwowskich i polskiej młodzieży o wolność Ojczyzny. Kamienna tablica zostanie umieszczona na parkanie przy kościele Świętej Trójcy jesienią br.

1.W okresie wakacji, a więc w lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy Świętych o godz. 11.00 (z udziałem dzieci) i 15.00 (z udziałem młodzieży), a w dni powszednie o godz. 7.00.

2. Dziś o godzinie 15:00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza Święta prymicyjna ks. Marcina Wesołowskiego, który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską. Ks. Marcin po Mszy Świętej udzieli zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa.

3. W czwartek (29 czerwca) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie jest to święto obowiązkowe, ale serdecznie zapraszamy do udziału w tym dniu we Mszy Świętej. Taca z tego dnia na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „świętopietrze”.

4. W przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 16.30.

5. W przyszła niedzielę (1 lipca) poświęcenie nowej kaplicy pw. Świętej Rodziny w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. Szczegółowy program uroczystości na plakacie na tablicy ogłoszeń.

6. Na mocy dekretu Biskupa Siedleckiego z dniem 30 czerwca Ks. Andrzej Kieliszek przestaje pełnić urząd proboszcza parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i z dniem l lipca mianuje proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Nowym proboszczem parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim będzie od 1 lipca dotychczasowy proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w  Grębkowie Ks. Kanonik, Krzysztof Pawelec.

7. Na mocy decyzji Biskupa Siedleckiego z dniem 30 czerwca Ks. Michał Burdach przestaje pełnić urząd wikariusza parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i z dniem l lipca przejdzie na urlop zdrowotny z zamieszkaniem w Siedlcach. Nowym wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim będzie od 1 lipca dotychczasowy wikariusz parafii w Gończycach Ks. Arkadiusz Markowski.

8. Zachęcamy do udziału w 80 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach 1 – 2 lipca. Dla zainteresowanych szczegółowy program i bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w nocy 8 lipca. Wszystkich chętnych zapraszamy. Wyjazd: o godzinie 2.00 w nocy. Koszt wyjazdu: 70 zł. Zapisy do końca czerwca pod numerem telefonu (podanym na tablicy ogłoszeń): 669 576 116.

10. Parafia Św. Anny organizuje w dniach 5-6 lipca pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Świętej Lipki. Koszt 200 zł. Program i bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

11. W ubiegłą niedzielę do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkoły katolickie w naszej diecezji złożono 768 zł.

12. Parafia Trójcy Świętej zobowiązana była zapłacić na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie 33950 zł. Zbiórki na ten cel prowadziliśmy siedmiokrotnie. Rozprowadzaliśmy cegiełki, prowadziliśmy zbiórki ofiar do puszek i rozprowadzaliśmy książki o tematyce religijnej. W sumie zebraliśmy na ten cel 17.381 zł. Pozostałą kwotę w wysokości 17.045 zł. Przekazano na ten cel z kasy parafialnej.

13. Parafia w ubiegłym tygodniu zakupiła traktorek – kosiarkę do koszenia trawy wokół kościoła i obiektów parafialnych. Można będzie do niego doczepić pług i wykorzystywać do odśnieżania. Sprzęt jest wysokiej klasy. Traktorek kosztował 9300 zł.

14. W ostatnim czasie zostały pozłocone dwie monstrancje. Pozłocenie jednej w ubiegłym roku sfinansowali rodzice młodzieży przystępującej do bierzmowania, a pozłocenie drugiej w tym roku rodzice dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Wykonano też złocenie puszki na komunikanty za 350 zł. i dwóch kielichów po 280 zł. Gdyby ktoś chciał zasponsorować złocenie któregoś z tych naczyń liturgicznych, zapraszamy do zakrystii. W przeciwnym wypadku koszty te pokryjemy z kasy parafialnej.

Z sanktuarium MBNP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Pożegnania w Św. Trójcy i zmiany personalne

Skomentuj