banner

Z parafii Św. Trójcy

Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. mgr Arkadiusza Markowskiego. Przychodzi do nas z parafii Trójcy Świętej w Gończycach. Ks. Arkadiusz będzie przewodnikiem grupy pielgrzymkowej. Życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.

ks. Arkadiusz Markowski

1.Zachęcamy już do modlitwy i podejmowania decyzji o pójściu na pielgrzymkę. Przyszła niedziela będzie dniem poświęconym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

2. Dzisiaj o godz.16.00 w sali na wikariacie spotkanie dla pielgrzymów udających się na Ukrainę szlakiem bohaterów Trylogii.

3. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

4. W środę 18 lipca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Eucharystii w kościele będzie spotkanie z s. Katarzyną. Zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby się zapoznać z Aposolatem.

5. Za tydzień na godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie/ na plebanię/ Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medziugorie w dn. 31 sierpnia – 8 września. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.

8. Odpust Św. Anny w kaplicy na cmentarzu 26 lipca. Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Główna Msza św. o godz. 12.00. My natomiast zachęcamy do składanie kartek wypominkowych do naszej zakrystii lub na tacę.

9. Bardzo serdecznie dziękuję wspólnotom: Franciszkański Zakon Świeckich, Legion Maryi Niepokalanej, Apostolat Złota Róża, Domowy Kościół i Odnowa w Duchu Świętym za podjęcie troski o figury i krzyże na terenie przy kościele.

10. W tym tygodniu zostało odnowione mieszkanie dla ks. Arkadiusza.

Z parafii Św. Anny

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z sanktuarium MBNP

Skomentuj