banner

Z parafii Św. Trójcy

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieciom kl. III a po Mszy św. o godz. 12.00, w sali na starej plebanii, spotkanie z zelatorkami i zelatorami Kół Żywego Różańca.

1. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina. Zapraszamy naszych parafian do udziału.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa, w zwykłe dni o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Szczególnie serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz rodziców. Wszystkie dzieci otrzymywać będą pamiątki i losować do swoich domów figurę Matki Bożej. Zachęcamy też do modlitwy jedną tajemnicą różańca w domach, w rodzinie.
W zakrystii jest grafik prowadzenia różańca w kościele. Proszę się zapisywać.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego. Na adorację Najświętszego Sakramentu, z racji pierwszego czwartku miesiąca, zapraszamy od godz. 17.00. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i przed Mszą św. wieczorową od godz. 17.00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30 i przed Mszą św. wieczorową od godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu jest złączona z różańcem.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie z Radą Parafialną do Spraw Duszpasterskich.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. w Siedlanowie będzie odprawiona o godz. 16.00. Będzie to Msza św. dziękczynna w 25 r. oddania do użytku Szkoły, dzisiaj Domu Rekolekcyjnego. Różaniec w kaplicy w Siedlanowie, w zwykłe dni, będzie odprawiany o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 8.30.

10. Zostały zakończone prace związane z remontem północnej bramy cmentarnej z dwoma furtkami w ogrodzeniu cmentarza. W tym tygodniu prace odebrał Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków Delegatura w Białej Podlaskiej. Prace kosztowały 43 332 zł. Parafia zapłaciła należną kwotę.

W tym miejscu pragnę podziękować za wszelkie ofiary, składane na tacę lub indywidualnie, przeznaczane na potrzeby parafii. One pozwalają prowadzić parafię i planować prace materialne.

11. Na cmentarzu pozostało jeszcze trochą prac przy parkanie. W niedługim czasie będą zakończone.

12. Rozpoznaję  sprawę remontu kaplicy św. Anny na cmentarzu. W stosownym czasie będę udzielał dokładniejszych informacji.

13. Na spotkaniu Rady Parafialnej do Spraw Ekonomicznych rozmawialiśmy o wyposażeniu kancelarii parafialnej oraz o pracach w kościele.

Z sanktuarium MBNP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z parafii Św. Anny

Skomentuj