banner

„Zło dobrem zwyciężaj” – Msza św. za Ojczyznę w rocznicę śmierci bł. ks. Popiełuszki

19 października, w 34. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, w kościele Św. Trójcy odprawiono uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Homilię wygłosił ks. kanonik Krzysztof Pawelec, proboszcz parafii.

Mszę św. rozpoczętą od uroczystego wprowadzenia pocztu sztandarowego NSZZ „Solidarność” Oddziału Radzyń. Nabożeństwu przewodniczył ks. Krzysztof Pawelec, proboszcz parafii Św. Trójcy. – Wraz z całym Kościołem, ale zwłaszcza w naszej Ojczyźnie, wspominamy dzisiaj postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po raz kolejny gromadzimy się tutaj, w naszej lokalnej społeczności, zaproszeni przez „Solidarność”, aby przez wstawiennictwo bł. księdza Jerzego modlić się – mówił ks. Pawelec, przypominając również o 100-leciu odzyskania Niepodległości. Mszę koncelebrował ks. Henryk Prządka, rezydent parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W homilii ks. Krzysztof Pawelec powrócił do dni tragicznych wydarzeń z 1984 roku. Przypomniał, że data 19 października jest prawdopodobną datą śmierci, jednak tak naprawdę nikt nie wie, kiedy dokładnie umarł błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Ważne jest jednak to, że jego dziedzictwo jest wciąż żywe,  oraz to, co my zrobimy z jego głównym przesłaniem zawartym w słowach: „Zło dobrem zwyciężaj”.

Po zakończeniu Mszy św. wierni z pocztem sztandarowym na czele udali się pod pomnik bł. ks. Popiełuszki na dziedzińcu kościelnym, gdzie okolicznościowe wieńce złożyły delegacje „Solidarności”, Prawa i Sprawiedliwości oraz władz gminnych, a także wicewojewoda Robert Gmitruczuk. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie „Boże coś Polskę” i kapłańskie błogosławieństwo.

Z sanktuarium MBNP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z parafii Św. Trójcy