Zamknij

Parafia Trójcy Św. - ogłoszenia parafialne

07:10, 20.06.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak uciszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: "[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28,20).

2. W miniony czwartek (17 czerwca) ks. bp Grzegorz Suchodolski udzielił Sakramentu Bierzmowania 72 uczniom klas ósmych. Dziękujemy młodzieży za świadectwo wiary wyrażone przez wolę przyjęcia i przygotowanie do Bierzmowania. Zachęcamy do trwania w wierze i zaangażowania się w życie naszej parafii. Dziękujemy też rodzicom za pomoc w przygotowaniu młodzieży do Bierzmowania i za dar ołtarza (ofiara 5800 zł). Przeznaczamy na remont kościoła. Prosimy rodziców, byście byli przy swoich dzieciach i umacniali ich w wierze. Dziękujemy ks. Arkadiuszowi, który był odpowiedzialny za przygotowanie oraz ks. Wojciechowi, katechetom i pracownikom parafialnym za pomoc w przygotowaniu młodzieży do Bierzmowania. Dziękujemy też tej młodzieży, która w piątek była w Pratulinie na Diecezjalnym Spotkaniu Młodych "Jerycho Młodych".

3. Dziś o godz. 15.00 procesja poświęcenia pól w Płudach.

4. W środę, 23 czerwca, Nowenna przed 25 rocznicą Beatyfikacji Męczenników z Pratulina. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00  Bractwo Strażnicy Kościoła. Jest to także  Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców z naszej parafii, by wzorem św. Józefa i Męczenników z Pratulina, odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek 24 czerwca na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy Ruch Światło-Życie, lektorów, ministrantów, kandydatów, scholę dziecięcą i chętne osoby do scholi, bielanki, dzieci komunijne, które chcą włączyć się w życie naszej parafii. Po Mszy Św., przy kościele będzie spotkanie integracyjne (grill, wata, popkorn).

6. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, katechetów, pedagogów, pracowników szkół, za pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Kto nie będzie mógł uczestniczyć w tej Mszy św. zapraszamy na godz. 18.00 lub na chwilę osobistej adoracji w ciągu dnia.

7. W piątek (25 czerwca) o godz. 17.15 różaniec w intencji dzieci nienarodzonych duchowo adoptowanych.

8. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.45 będziemy modlić się w intencji pana organisty z racji imienin.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 procesja poświęcenia pól w Białce i Bedlnie Radzyńskim. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 15. 00 spotkanie dla pielgrzymów grupy 15 A Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bardzo serdecznie zapraszamy. Będą podane informacje nt tegorocznej pielgrzymki.

11. Bóg zapłać za ofiary:

- remont figury Matki Bożej: bezimienna 100 zł i 20 zł., rodzina Kopciów z Bedlna Radzyńskiego — 300 zł.,

- na remont kościoła: bezimienna z ul. Witosa — 300 zł., z Białki — 100 zł., Gabrysia Ciemna z Brzostówca — 100 zł.,z ul. Nadwitnie — 50 zł.

12. Informujemy, że tradycyjnie na czas wakacji, zmieniają się godziny odprawiania Mszy św.  W zwykłe dni Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00 (nie ma Mszy Św. o godz. 7.00), a w niedziele i święta nakazane o godz. 7.00; 8.30; 9.45;12.15 i 17.00 (nie ma Mszy Św. o godz. 11.00 i 15.00). Wakacyjny grafik będzie obowiązywał w zwykłe dni od 28 czerwca a w niedziele od 4 lipca.

13. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw, które odbędą się od 20 do 22 sierpnia 2021 r. w domu rekolekcyjnym w Siedlanowie. Rekolekcje będą prowadzone przez ks. Jakuba Wyrozębskiego, informacje i zapisy u niego lub na stronie internetowej domu rekolekcyjnego. Jest możliwość dojazdu, bez noclegu.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Stanisława Kopeć (lat 82) z Bedlna Radzyńskiego. Wieczny odpoczynek…  

15. W tym tygodniu patronuje nam w poniedziałek 21 czerwca św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%