Zamknij
REKLAMA

Parafia Trójcy Św. - ogłoszenia parafialne

17:00, 12.09.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych. Zapraszamy w tym tygodniu do udziału w mszach św. i zachęcamy do spowiedzi. Natomiast w sposób szczególny we wtorek( 14 września) na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Na Mszy Św. poświęcenie plecaków a po Eucharystii w kościele będzie dla nich spotkanie. Będą podane informacje dotyczące trzyletniego przygotowania do I Komunii Świętej. Prosimy o obowiązkową obecność.

2. Jutro po Mszy Św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. O poprowadzenie różańca poprosimy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej.

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

4. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

5. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00.

6. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy również Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Mszy św. adoracja i Nowenna.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów klas trzecich i ich rodziców. Po Eucharystii spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św. 

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.45 będzie spotkanie z zelatorkami i zelatorami Kół Żywego Różańca.

9. W dniu 3 października organizowana jest pielgrzymka do Pratulina na 25. rocznicę beatyfikacji Męczenników z Podlaskich i kolejną pielgrzymkę mężczyzn. Jest to pielgrzymka dla mężczyzn; zapisy w zakrystii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickie.

11. Bóg zapłać za ofiary:-  na remont kościoła: Frączek Marianna z ul. Warszawskiej – 100 zł., bezimienna z Radowca – 200 zł., z Bedlna Radzyńskiego – 100 zł., os. Bulwary – 100 zł., os. Bulwary 11 – 200 zł., na konto – 500 zł.- remont figury Matki Bożej: bezimienna – 100 zł.- na misje: KRM z Radzynia Podlaskiego zel. Jarosław Ejsmont – 150 zł.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Grzegorz Tupikowski lat 42, śp. Krystyna Trojanowska lat 92 z Radowca, śp. Zdzisław Karczewski lat 82 z Brzostówca, śp. Jacek Jankowski lat 42 z ul. 11 Listopada i śp. Robert Kowalczyk lat 49 z os. Bulwary. Wieczny odpoczynek … .

13. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

- w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

- w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

- w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%