Zamknij
REKLAMA

Parafia MBNP - ogłoszenia parafialne

18:18, 22.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczorowej kolejne spotkanie przygotowujące do zawierzenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Tym razem podsumowany zostanie kolejny etap zatytułowany "Poznaj samego siebie" oraz w konferencji nastąpi wprowadzenie do spowiedzi generalnej. Osoby przystępujące do zawierzenia bądź odnawiające uczynione wcześniej zawierzenie prosimy, aby zgłosiły ten fakt do ks. Michała. Serdecznie zapraszamy.

3. Na początku października br. papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Tym razem ojciec św. pragnie, aby w synodalnym doświadczeniu uczestniczyli nie tylko biskupi. Do pójścia drogą rozeznawania woli Bożej są zaproszeni ci, którzy przyjęli chrzest, bierzmowanie i karmią się Ciałem żyjącego Chrystusa. W czasie synodu mamy przyjrzeć się temu, w jaki sposób razem duchowni i świeccy budują Kościół. Jak często się spotykają, by modlić się i szukać woli Bożej? Czy potrafią siebie słuchać i wschłuwiać się w głos Ducha Świętego? Papież oczekuje, byśmy nad tym zastanowili się w grupach modlitewnych, małych wspólnotach, ruchach, stowarzyszeniach, parafiach i diecezjach. W Kościele rację ma Duch Święty a wszystkie ludzkie struktury władzy mają rozpoznać Jego tchnienie i Jemu się poddać.

Głosy z synodalnego dialogu na szczeblu parafii trzeba będzie zebrać, podsumować i przesłać do biskupa diecezji.

We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi inauguracja drogi synodalnej w wymiarze parafii. Na pierwszym spotkaniu każdy otrzyma przygotowane materiały. Zapraszam.

4. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

W środę o godz. 18.00 będzie też sprawowana Najświętsza Ofiara w intencji honorowych dawców krwi powiatu radzyńskiego. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00.

6. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się kanoniczna wizytacja parafii. Jest ona czynnością apostolską i ukazuje prawdę wiary, że biskup jest źródłem, fundamentem i znakiem jedności Kościoła diecezjalnego. Przewidywany program:

- 9.30 – spotkanie z Radą Parafialnąi sołtysami

- 10.30 – ingres księdza biskupa, Msza Św. za rodziców i błogosławieństwo dzieci

- 11.45 – spotkanie z wspólnotami modlitewnymi

- 12.15 – Msza Św. za parafian

- 13.30 – podpisanie ksiąg parafialnych

- 14.00 – spotkanie braterskie z kapłanami dekanatu

- 15.00 – wydarzenia na cmentarzu komunalnym: Koronka do Miłosierdzia Bożego, poświęcenie pomników postawionych na grobach ks. prał. Henryka Hołoweńki ks. kan. Franciszka Izdebskiego i procesja błagalna o wieczność z Bogiem dla zmarłych z parafii i z naszych rodzin.

- 16.00 – spotkanie z pracownikami parafii.

7. Za tydzień I niedziela Adwentu. O Roratach i przeżywaniu Adwentu powiemy w najbliższą niedzielę. Jest to ostatnia niedziela miesiąca. Po Mszy Św. wieczorowej przez wstawiennictwo Matki Boskiej błogosławieństwo tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego.

8. Za tydzień w Lichtach Msza Święta będzie odprawiana o godz. 7.00.

9. Pan organista odwiedza rodziny przynosząc poświęcone opłatki. Przed południem odwiedza rodziny w wioskach, od godz. 16.00 w Radzyniu. W ostatnim czasie docierają do nas informację, że w różnych częściach parafii pojawia się mężczyzna, który informuje, że jest osobą upoważnioną przez parafię do rozprowadzania opłatków a także przyjmowania ofiar na rzecz naszej parafii (ostatnio mówił, że jest upoważnionym lektorem z parafii itp.). Pragniemy poinformować i przypomnieć, że tylko nasz organista Karol Miłosz został upoważniony przez proboszcza do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Nikt inny nie roznosi opłatków w imieniu parafii.

10. Są do nabycia książkowe kalendarze rolników. Cena 25 zł. Zostały wyłożone obok gazet. Należność za Kalendarz wkładamy do skarbony wraz z gazetami.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%