Zamknij
REKLAMA

Licea z Radzynia i Komarówki z "brązowymi tarczami"

12:16, 14.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim i Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej uzyskały "brązowe tarcze" w rankingu "Perspektywy".

Jest to ogólnopolski ranking szkół. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów są wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach, daje to zestaw obiektywnych kryteriów oceny. Najlepsze szkoły zyskują "złote tarcze", "srebrne tarcze" i "brązowe tarcze".

I LO w Radzyniu w minionych latach regularnie zdobywało "srebrną tarczę" albo "brązową tarczę". W tym roku szkoła zajęła 28. miejsce w rankingu w województwie lubelskim i zyskała "brązową tarczę".

"Brazową tarczę" zyskało też inne liceum z powiatu radzyńskiego, a mianowicie Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej. Zajęło ono 34. miejsce w województwie.

W rankingu znalazło się też II Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim, które zdobyło 60. miejsce w województwie. Nie zyskało żadnej "tarczy", ale i tak jest to sukcesem, że w ogóle znalazło się w rankingu, gdyż udało mu się to po raz pierwszy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%