Zamknij
REKLAMA

Parafia MBNP - ogłoszenia parafialne

07:05, 19.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie po mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna wokół świątyni. Zakończenie oktawy w czwartek o godz. 18.00 wraz z poświęceniem kwiatów i ziół i błogosławieństwem dzieci.

2. We wtorek podczas Mszy Św. o godz. 18.00 ks. Artur wraz z kolegami będzie dziękował Bogu za 13 lat kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalny dzień Rodzin Serca Pana Jezusa oraz tych, co odprawiają I piątki miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w porządku powszednim. Po nabożeństwie czerwcowym zapraszam na spotkanie Bractwo "Strażnicy Kościoła" i Apostolat "Złota Róża".

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Zakończenie Roku Rodziny w skali diecezji nastąpi za tydzień w bazylice parczewskiej. Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem biskupa o godz. 10.30. Potem inne wydarzenia. Zachęcamy do wyjazdu. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.

7. Państwowa Straż Pożarna w Radzyniu Podlaskim, przeprowadzając kontrolę w kościele, wydała nakaz budowy hydrantów. W uzasadnieniu podano obowiązujący przepis i bezpieczeństwo przebywających w kościele.

8. Starosta powiatu Radzyń Podlaski i burmistrz miasta organizują tak zwaną Białą Niedzielę. W budynku I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Partyzantów w niedzielę (26 czerwca) będą pełnili dyżur i bezpłatnie udzielali porad lekarze z I Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Pełną informację znajdziemy na plakacie w gablocie.

9. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 18.00 błogosławieństwo tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

10. Doroczny odpust parafialny przeżywany 27 czerwca. Poprzedzi go rozpoczęte w sobotę 40-godzinne nabożeństwo. Będziemy wypraszać potrzebne łaski tym, którzy do sanktuarium przychodzą z wiarą i nadzieją zawierzając swoje intencje. Przygotowanie i odpust poprowadzi ojciec Marek Kotyński - redemptorysta. Już teraz prosimy o modlitwy w intencji dobrze przeżytego odpustu. Program jest podany na stronie internetowej i w gablocie.

11. Z dniem 30 czerwca ksiądz Mateusz Gomółka kończy u nas pracę. Ksiądz biskup od 1 lipca kieruje księdza Mateusza do innej parafii i nowych zadań. "Dziękuję za wszelkie dobro, za głoszone słowo, sprawowane sakramenty, opiekę nad grupami modlitewnymi i modlitwę, za dzieło uświęcania. Dziękując Panu Bogu za jego pracę, przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy powierzam dalsze posługiwanie w Kościele Chrystusowym." Z dniem 1 lipca do pracy w naszej parafii ksiądz biskup kieruje nowego księdza wikariusza.

11. W dniach 28 czerwca – 2 lipca w godz. 9.00 – 16.00 odbywał się będzie "Zakątek Maryi" – wakacje z Bogiem. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci klas I-VIII zamieszkałe na terenie naszej parafii. Karty zgłoszeń dostępne są w zakrystii. Deklaracje składamy najpóźniej do piątku włącznie, do rąk ks. Michała lub ks. Artura. Koszt uczestnictwa to 250 zł. W programie m.in. modlitwa, wycieczki, spektakl i warsztaty teatralne, pokazy naukowe, gry i zabawy edukacyjne i wiele innych. Zapewniamy opiekę, 2 posiłki dziennie oraz napoje. Ilość miejsc ograniczona.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%