banner

Będzie się działo! Piłkarska sonda na temat Euro 2020

W niedzielę miało miejsce losowanie grup eliminacyjnych do Euro 2020, które odbędzie się tym razem w aż 12 państwach! Nasza grupa G przedstawia się następująco: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa. Warto pokreślić, że Polska była losowana z pierwszego koszyka, teoretycznie więc powinna być faworytem. Co więcej, żeby awansować do turnieju finałowego wystarczy zajęcie drugiego miejsca w grupie. Wiadomo jednak, że nasi piłkarze ostatnio nie są w najlepszej formie. W związku z tym zaprosiliśmy do udziału w sondzie na temat naszych szans ludzi kultury i sportu, fanów futbolu.

Jak ocenia Pan naszą grupę w eliminacjach do Euro 2020? Jakie są szanse naszej reprezentacji na awans?

Józef Korulczyk, prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych

Jest to grupa prawie wymarzona, chociaż z moich typów marzeń mamy tylko Austrię i Izrael. Mimo ostatnio słabej gry nasza drużyna nie powinna mieć problemów z awansem.

Adam Pękała, prezes Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego

Każda z drużyn ma szansę wyjścia z grupy, która jest bardzo wyrównana. Z aktualną formą naszej reprezentacji trudno będzie awansować. Nie będzie w naszej grupie drużyn z dużą przewagą i stratą punktową, a losy awansu mogą ważyć się do ostatniej rundy.

Adam Świć, dyrektor Domu Kultury w Kocku

Grupa łatwa. Jeśli nie awansujemy to będzie wstyd – ale mam przeczucie, że na początku eliminacji będzie słabiutko i po dwóch meczach Boniek wywali trenera Brzęczka, a potem pójdzie z górki.

Andrzej Cap, Prezes KS Grom Kąkolewnica

Mamy ogromną szansę na awans do Euro 2020. Jednak nasza grupa jest bardzo wyrównana, co oznacza, że nie będzie meczów o przysłowiową „pietruszkę” i w każdym spotkaniu trzeba będzie grać z maksymalną koncentracją. Przed trenerem Brzęczkiem i drużyną narodową wyzwanie, któremu muszą podołać. Myślę, że magia Stadionu Narodowego na pewno pomoże . Już cieszę się na wspólne wyjazdy naszej grupy z Kakolewnicy na występy reprezentacji.

Jednym słowem – będzie się działo!

P.S Na te sportowe emocje jeszcze chwilę poczekamy. Pierwszy mecz biało-czerwonych z reprezentacją Austrii odbędzie się w marcu 2019 roku.

Eksperci o kadencji Brzęczka

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Spytaliśmy radnych miejskich o ich plany na tę kadencję

Skomentuj