banner

Rodzinne kolędowanie w MBNP

W sobotę, w liturgiczne wspomnienie Objawienia Pańskiego, tuż po wieczorowej Mszy Świętej, sanktuarium MBNP wypełniło się po brzegi parafianami, którzy  przybyli na kolędowanie całymi rodzinami. Był to czas wspólnego śpiewania, dzielenia się opłatkiem, zadumy nad Bożym Narodzeniem i poznania historii kolęd. 

Znamy je od zawsze, zazwyczaj tylko najpopularniejsze  dwie czy trzy zwrotki, a  jak się okazuje przykładowo  kolęda „W żłobie leży” ma ich aż osiem. Całość wieczoru prowadzili Anna Wiszniewska i Karol Karpysz. W inscenizacji wystąpiła rodzina Katarzyny i Marcina Goławskich, to oni opowiadali o Pasterce, czytali słowa Pisma Świętego i przypominali o tym, jak Boże Narodzenie jednoczy rodziny przy wspólnym stole. Pojawili się również kolędnicy z gwiazdą, czyli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białej, które do występu przygotowała katechetka Monika Ziętara.

Kolędy usłyszeliśmy we wspólnym wykonaniu scholi dziecięcej, chóru parafialnego, którym dyrygował Piotr Skowron oraz zespołu muzycznego pod przewodnictwem Karola Miłosza. Scenariusz i całą oprawę przygotował ks. Grzegorz Suwała. To był bardzo rodzinny parafialny wieczór.

 zdj.: Aleksandra Miłosz

 

W sieci: kuchnia Capa

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Kolęda w parafii Św. Anny

Skomentuj