banner

Komplementuj bez limitów – ankieta osobowa Marty Zielińskiej

Podczas wieczoru teatralnego podziwialiśmy ją w monodramie „Laura” w reżyserii p. Elżbiety Żukiewicz. Uczennica Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, tancerka, aktorka szkolnego teatru nagrodzona w 2018 r. w Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych inspirowanych Myślą Jana Pawła II „Złota Maska” wyróżnieniem indywidualnym, laureatka Powiatowego Konkursu Literackiego „Mój katalog wartości”, wiersze Marty można przeczytać w tomiku poezji „ Most pokoleniowy” wydanym przez uczniów Gimnazjum nr 2 i słuchaczy UTW. 

Urodziłam się

…dobrze przeżytych 15 lat i 8 miesięcy temu. Zbliżam się do pełnoletności i przeraża mnie ten fakt niesamowicie.

Rodzice

Jeden wyraz, wyraża więcej niż tysiąc słów. Kompletnie dwa inne światy, o zupełnie różnym spojrzeniu na rzeczywistość.

Cieszę się, że te dwa światy się spotkały. Powstała mieszanka wybuchowa- a na imię nadano jej Marta. Podziwiam ich za wszystko- a za to, że mnie wychowują chylę czoła!

Gdybym
Gdybym mogła, cofnęłabym czas. Po prostu.

Prawo
Gdybym miała ustanowić nowe, pewnie wprowadziłabym obowiązek bycia dla siebie miłym i przyjacielskim 24h na dobę. To niesamowite, że jako ludzie mamy tyle praw- do wolności, prawdy, uśmiechu, poboru nauki. Mniej niesamowite jest to, że tak rzadko to doceniamy.

Odkrycie
Einstein odkrył, że można rozszczepić atom, Kolumb odkrył Amerykę. Ja zaś odkryłam ostatnio, że kurczak w curry świetnie smakuje z gruszkami. Z każdych odkryć należy się cieszyć- i z tych dużych, zarówno jak i z mniejszych!

Zawód
Będę dążyć do tego, aby zostać lekarzem kardiologiem, aczkolwiek wiem, że życie pisze różne scenariusze, więc nie chcę tego przesądzać. Dużo pracy przede mną. Generalnie chciałbym wykonywać zawód związany z chemią i biologią.

Teatr
Ma w sobie coś, co do niego przyciąga. Na scenie czas staje. Możesz być kimkolwiek chcesz: małą 5-letnią dziewczynką, dorosłą panią domu czy nawet studentką z lat 50. Kultowy zespół Dżem śpiewał: „Wehikuł czasu to byłby cud“. Tylko po co nam wehikuł czasu? Mamy przecież teatr.

Hobby
Sport, sport i jeszcze raz sport. Od wycieczek rowerowych, ukochanej piłki ręcznej, nożnej, jazdy na rolkach, łyżwach, po treningi siatkówki, siłownię i poranne bieganie. Zaś w okresie jesienno- zimowym żyję tylko światem skoków narciarskich. Do hobby zaliczam też grę na scenie, taniec i wiele innych.

Komplement
To takie ciekawe wyrażenie, dzięki któremu dzień nabiera kolorów. Uczta dla uszu i serca. Zaplanowana, bądź spontaniczna. Miła lub bardzo miła. Kiedy już owy komplement usłyszę, próbuję odegrać się tym samym. Jaka z tego nauka? KOMPLEMENTUJ! Bez limitów! Tu nie ma zasad!

Motto

„Nigdy nie wiesz jak silna jesteś, póki bycie silną nie stanie się Twoim jedynym wyjściem“.

Oczywiście w męskiej wersji dla panów jak najbardziej dozwolone. Motto napotkane przypadkowo przy surfowaniu po Internecie. Niby słowa jak setki innych, które przeczytam danego dnia- jednak te uparcie ze mną zostały.

Rozmówka

Podstawa komunikacji. Bez niej ani rusz. Potrafi zbliżyć do siebie ludzi. Żyjemy w czasach, gdzie jest ona zastępowania wiadomością SMS, czy też wszelakie komunikatory, co jest błędem.

„Najciekawsi ludzie, to właśnie ci mniej ciekawi“. Gwarantuję, że taktowna i szczera rozmowa potrafi poprawić humor czy otworzyć drzwi do nowej, ciekawej znajomości.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Otwórzmy oczy- wywiad z Andrzejem Dzięgą, cz. II

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Miało być na krótko, wyszło 28 lat – wywiad z Wojciechem Kwiatkiem, cz. I

Skomentuj