banner

„Dziecię nam się narodziło” w I LO

W piątek, 21 grudnia, w I Liceum Ogólnokształcącym zagościł już duch Świąt Bożego Narodzenia. Odbyły się szkolne jasełka i Wigilia.

Licznie zgromadzoną społeczność I LO przywitała dyrektor Ewa Grodzka. Mury liceum gościły tego dnia m.in. starostę Szczepana Niebrzegowskiego i wicestarostę Jarosława Ejsmonta, delegację ze Szkoły Podstawowej nr 1, a także parę uczniów z Hiszpanii.

Była to okazja do wręczenia swoistych prezentów dla najzdolniejszych uczniów. Jakub Płecha otrzymał stypendium Rady Rodziców, z kolei Paulina Koczkodaj i Milena Prokopiuk otrzymały stypendia Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego. Wyróżniony został także Michał Żukiewicz, zwycięzca Szkolnego Konkursu Graficznego na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną.

Przyszedł czas na część artystyczną, czyli szkolne Jasełka przygotowane przez chór i teatrzyk. Uczniowie pracowali pod kierunkiem katechetki Teresy Jończak.

Kiedy rozbrzmiały już kolędy, król Herod po raz kolejny okazał się nikczemnikiem, a pastuszkowie i królowie ze Wschodu trafili do betlejemskiej Groty i złożyli hołd Dziecięciu, ks. Arkadiusz Markowski odczytał fragment Ewangelii wg Św. Łukasza, opowiadającej o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Kapłan w krótkim komentarzu zwrócił uwagę na cichego bohatera Świąt Bożego Narodzenia – św. Józefa, który nie słowami, a swoją postawą służby przygotowywał się na przyjście Zbawiciela.

Ksiądz pobłogosławił opłatki, którymi następnie dzielili się ze sobą uczestnicy szkolnej Wigilii, składając sobie nawzajem życzenia. Wreszcie można było zasiąść do suto zastawionych stołów. Do zobaczenia za rok!

Absolwent I LO na Olimpiadzie w Pekinie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

RKF prezentuje: Jasełka oraz Wigilia szkolna w I LO

Skomentuj