banner

Gala talentów w I LO

23 lutego w piątek w ramach Dni Kultury w I LO odbył się pokaz talentów. Uczniowie zaprezentowali popisy taneczne, wokalne, muzyczne, a także zaprezentowali wykłady na temat swoich pasji.

Na początek na scenę wyszła grupa taneczna „Dirty Devil”, znana publiczności z tegorocznej studniówki. Opiekunami grupy są Adam Mackiewicz i Karolina Kania, która jest również głównym choreografem. W skład grupy wchodzą dziewczęta i chłopcy, uczniowie I LO. Są to: Natalia Burczaniuk, Natalia Szczęśniak, Oliwia Rozwadowska, Sara Bielecka, Wiktoria Panek, Kamila Bilska, Eryk Drożdż, Mateusz Bajda, Michał Musiatowicz, Michał Ochnio i Szymon Różycki.

Po tańcu nowoczesnym przyszedł czas popisów wokalnych. Zaprezentowała się grupa muzyczna, w skład której wchodzą Gabriela Warwas, Justyna Jabłońska, Natalia Biernacka, Klara Szerszonowicz, Magda Ochnio, Szymon Gmur i Mikołaj Kwiatek. Śpiewano przy akompaniamencie Izy Wiśniewskiej (gitara) i Karola Zbarackiego (pianino). Wspólnie zaprezentowali utwory Halleluja, Psalm dla Ciebie, Zapamiętaj, More than a band, Perfect.

Następnie na scenie pozostał tylko Karol Zbaracki w solowym popisie gry na akordeonie. Kolejną solistką była Karolina Jabłońska, która wykonała piosenkę na ukulele. Wkrótce zaprezentował się kolejny zespół o wdzięcznej nazwie „Są gorsi”. Z rockowym repertuarem wystąpili Anna Sulej, Jakub Zając, Szymon Bober i Filip Wilczyński.

Od muzycznych wzruszeń przeszliśmy z kolei do wykładu Jakuba Klementewicza na temat jego pasji, jaką jest programowanie. Jakub już teraz odnosi sukcesy w tej dziedzinie. Aktualnie pracuje nad swoją najnowszą grą pt. Pillage, która premierę ma mieć w czerwcu tego roku. Zapraszamy do odwiedzenia jego strony internetowej.

Następnie kolejny utwór zagrali znani nam już Filip Wilczyński i Karol Zbaracki. Na sam koniec Aleksanda Szkodkowska i Kornelia Szkurłat podzieliły się ze wszystkimi swoją pasją, jaką jest drifting, czyli technika jazdy samochodem w kontrolowanym poślizgu.

Przyszłość może być niesamowita- rozmowa z Maćkiem Liziniewiczem

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Uczniowie I LO awansowali do finału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Skomentuj