banner

Małgorzata Fijałek prezydentem I LO

W piątek, 21 września Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego ogłosił wyniki wyborów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 została Małgorzata Fijałek, którą mówi nam o sobie i planach, związanych z nową funkcją.

Nazywam się Małgorzata Fijałek. Uczę się w klasie humanistycznej naszego liceum, po skończeniu którego chciałabym dostać się na studia pedagogiczne. Lubię przebywać z dziećmi, dlatego wiążę z tym kierunkiem swoją przyszłość. Kocham muzykę, uwielbiam śpiewać, a w zeszłym roku rozpoczęłam naukę gry na ukulele. Interesuję się kulturą francuską i bardzo chciałabym zwiedzić Paryż. Jestem osobą punktualną, odpowiedzialną, zawsze wywiązuję się z powierzonych mi zadań. Mam mnóstwo pomysłów, lubię pracować z ludźmi. Jestem towarzyska i chętnie podejmuję się nowych wyzwań, dlatego zdecydowałam się kandydować na stanowisko Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego.

Do kampanii przygotowywałam się długo i starannie. Dużą pomoc i wsparcie okazała mi moja klasa II E, stworzyliśmy razem prawdziwy team. Opracowałam plakat wyborczy i ulotki z moim programem, a wszystko było opatrzone hasłem „MAŁA MOŻE DUŻO”. Mała, ponieważ jestem filigranową osóbką, ale przecież nie w posturze jest siła.

W piątek 21 września odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników wyborów, była to bardzo emocjonująca chwila. Jestem bardzo szczęśliwa, że zostałam obdarzona przez moich kolegów i koleżanki takim zaufaniem i sympatią. Mam świadomość, że przede mną czas, aby wywiązać się z moich wyborczych pomysłów.

Już w październiku ruszymy z Gofrowym Poniedziałkiem, chcę aby początek tygodnia był nieco osłodzony, w czasie przerw w szkole będzie można posłuchać różnej muzyki, bo każdy do specjalnej skrzynki będzie mógł zgłosić swoją muzyczną propozycję. Raz w miesiącu spróbuję zorganizować kino szkolne i Dzień Przebierańców, aby każdy kto przebierze się takiego dnia za dowolną postać, był zwolniony z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi. W październiku chcę, aby odbyły się otrzęsiny dla klas pierwszych, to bardzo stara szkolna tradycja, której dawno nie było w liceum, a chciałabym aby powróciła.

Nasze liceum to szkoła z tradycjami, dla mnie to też szczególne miejsce, ponieważ uczyła się tu moja babcia, mama i siostra. Chciałabym połączyć tradycję z nowoczesnością. W moim programie jest też zorganizowanie półmetka dla klas drugich, chciałabym też, żeby w szkole był ogólnodostępny Internet. Mam dużo planów i różnych pomysłów, postaram się zrealizować i bardzo dziękuję tym Wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Trzy kandydatki na prezydenta I LO

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Liczy się treść, a nie drogi sprzęt – rozmowa z Jakubem Trykaczem, twórcą filmów i youtuberem

Skomentuj