banner

Spotkanie po latach

W sobotę, 23 czerwca absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego, którzy zdawali maturę w 1966 roku po raz 10-ty(!) spotkali się na zjeździe klasowym.

Spotkanie rozpoczęło się na dziedzińcu pałacu Potockich. Uczestniczyło w nim ponad 20 osób z klas A i B. Następnie byli maturzyści udali się na cmentarz parafialny, by złożyć kwiaty i pomodlić się za zmarłych pedagogów oraz koleżanki i kolegów.

Kolejnym punktem było spotkanie w I LO z dyrektor Ewą Grodzką, która opowiedziała o obecnym kształcie placówki i planach szkolnej społeczności na przyszłości. Zaprosiła zebranych na przyszłoroczny zjazd z okazji 100-lecia szkolnictwa średniego w Radzyniu. Zaproszenie na zjazd przyjęli byli nauczyciele: prof.  Stanisław Mazgaj oraz Maria i Antoni Beń. Życzenia przesłał także ówczesny  dyrektor, Mieczysław Sawicki.

Zwieńczeniem spotkania była wspólna zabawa w Zajeździe Wiedeńskim. Była to dobra okazja do wspomnień, opowieści o dniu dzisiejszym i radości z bycia razem. Warto nadmienić, że jedna z absolwentek przybyła na zjazd aż z Australii.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Znamy wyniki matur w I LO

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Matura 2018 – znamy dane ze szkół powiatu radzyńskiego

Skomentuj