banner

Święto Drzewa w I LO

5 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się XI edycja Święta Drzewa, nawiązująca do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Celem tegorocznej akcji było rozbudzanie wrażliwości ekologicznej i oddanie hołdu pokoleniom walczącym o niepodległość naszej ojczyzny. Święto Drzewa, tego roku, odbyło się pod hasłem: „100 Dębów na Stulecie Niepodległości Polski”.

Z tej okazji uczniowie I LO przygotowali do posadzenia sto dębów, które po wcześniejszej rezerwacji trafiły do: urzędów, instytucji, okolicznych szkół, stowarzyszeń, fundacji, a także do osób prywatnych oraz uczniów i pracowników liceum. Każdy ze stu dębów został posadzony indywidualnie na działkach prywatnych bądź terenie publicznym, po uprzednim otrzymaniu zgody właściciela lub administratora danego terenu.

Setny dąb został posadzony na terenie I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Partyzantów 8 w Radzyniu Podlaskim. Informacje o miejscu posadzenia pozostałych dębów znajdują się w dokumentacji XI edycji Święta Drzewa w I Liceum Ogólnokształcącym, natomiast w kronice szkoły zostanie zamieszczona notatka z informacją o osobach i instytucjach, które przystąpiły do tej patriotyczno-ekologicznej akcji.

Należy dodać, że akcja mogła odbyć się dzięki wsparciu Lasów Państwowych Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, które podarowało szkole sadzonki dębów, a także dzięki pomocy Urzędu Miasta Radzyń Podlaski. Wszystkim którzy poprzez udział w akcji dali wyraz trosce o środowisko lokalne oraz przyczynili się do upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski serdecznie dziękujemy.

Zdj. I LO

Spotkania profilaktyczne w I LO

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Co pod nabożnym płaszczem kryją zwykłe wady”, czyli „Świętoszek”

Skomentuj