XVIII Dzień Papieski w I LO

16 października społeczność I Liceum Ogólnokształcącego już po raz 18. obchodziła Dzień Papieski, w tym roku odbywający się pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Była to okazja do przypomnienia dorobku św. Jana Pawła II, Papieża Młodzieży.

Uroczystości odbywały się w dwóch miejscach – kościele św. Trójcy i w gmachu I LO. Dyrektor Ewa Grodzka przypomniała w swoim przemówieniu, że w tym roku przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 16 października 1978 roku świat obiegła wiadomość, że Polak został Papieżem.

Jeśli w naszym życiu poszukujemy autorytetów, a poszukujemy ich stale, zaczerpnijmy z bogactwa osobowości Św. Jana Pawła II – jak wskazują hasła kolejnych dni papieskich – świadka nadziei, apostoła jedności, pielgrzyma pokoju, orędownika prawdy, sługi miłosierdzia, obrońcy godności człowieka, Wychowawcy młodych, papieża wolności, dialogu rodziny, człowieka modlitwy, który zachęca by iść naprzód z nadzieją i nawołuje nas do świętości i miłosierdzia – mówiła Ewa Grodzka.

Dyrektor podziękowała też kapłanom – ks. Krzysztofowi Pawelcowi, proboszczowi parafii św. Trójcy oraz ks. Arkadiuszowi Markowskiemu, który pomógł uczniom w przygotowaniu części artystycznej. Z tej okazji bowiem młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim przygotowała program słowno – muzyczny, w którym wspominała Wielkiego Papieża i Człowieka oraz przypominała nauczanie Św. Jana Pawła II.

Zdj. I LO

Odszedł Zbigniew Jesionek

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Przypomnieli postać naszego Świętego

Skomentuj