Wczoraj, 18 września w I Liceum Ogólnokształcącym znany podróżnik, Tomasz Michniewicz opowiedział o swoich podróżach i spostrzeżeniach.
Spotkanie skupiało się w oparciu o książkę pt. "Świat Równoległy" autorstwa Tomasza Michniewicza, jego odczuć, przeżyć oraz rzeczywistego obrazu miejsc, konfliktów, sytuacji, które media mocno naciągają i "zakrzywiają" rzeczywistość.Czemuś, włóczęgo wzburzał umysły ludu na targowisku opowieściami o prawdzie, o której ty sam nie masz pojęcia? Cóż więc jest prawdą?Michaił Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Podczas wydarzenia autor książki nawiązał do historii, miejsc, zdjęć w niej zawartych, opowiedział o swoich podróżach, zdziwieniu jakie wywołały na nim niektóre sytuacje przedstawiane przez media, które w rzeczywistości były znacznie mniej groźne, znaczące niż globalnie je przedstawiano. Usłyszeliśmy między innymi o przepustce do więzienia w San Quentin, o które Michniewicz zabiegał przez kilka miesięcy. Gdy udało mu się w końcu je zdobyć swoje przeżycia opisał w książce. Świat za murami więziennymi to nie sielanka, jest to jedno z najgroźniejszych miejsc, ludzie są tu podzieleni na narodowości, gangi, rządzą tu narkotyki i broń. Każdy więzień ma wybór dołączyć do danego gangu, albo być bitym, poniżanym, gwałconym.
Podróżnikowi trzeba przyznać jedno - potrafił zaciekawić publiczność i skupić na sobie uwagę, między opowieści potrafił wpleść żarty sytuacyjne, przedstawić historię widziane oczami mediów i osób żyjących w danym środowisku na co dzień, dostrzegających historie "naciągane" dla statystyk w słupkach.
Na koniec spotkania wiceburmistrz miasta Tomasz Stephan wręczył Tomaszowi Michniewiczowi karykaturę autorstwa Przemysława Krupskiego, która wywołała u podróżnika zarówno zdziwienie jak i rozbawiła - wyglądam jak etiopczyk - podsumował z poczuciem humoru. Gość Radzynia Podlaskiego został również uhonorowany medalem podróżnika z rąk Roberta Mazurka, jak sam honorujący mówił jest to nowy zwyczaj, który wprowadziliśmy przy poprzednim podróżniku.
Do szczegółowej relacji z przebiegu spotkania z Michniewiczem w I Liceum Ogólnokształcącym, historii opowiedzianych w książce zapraszam poniżej:
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz