W poniedziałek 17 grudnia doszło do zalania szeregu sal w SP nr 1 w wyniku awarii wodociągowej. Sytuacja była na tyle poważna, że dzieci odesłano do domów.
Gdy reporter RadzynInfo dotarł na miejsce, zastał szkołę dziwnie opuszczoną. Pustka i cisza korytarzy kontrastowały ze świątecznymi ozdobami. Nic dziwnego, bo szkoła zalana. Lekcje zostały odwołane po tym, jak okazało się, że od rana woda lała się z sufitu strumieniami.
Zwykle, gdy skraca się lekcje, dzieje się to ku uciesze uczniów. Niemniej jednak na pewno martwią się sytuacją w swojej szkole. Dlatego śpieszymy zapewnić, że powódź została opanowana.
Dyrekcja, grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy, a przede wszystkim straż pożarna - wszyscy stanęli na wysokości zadania. Awaria została usunięta i rozpoczęły się prace porządkowe.
W tej kryzysowej sytuacji p. dyrektor Danuta Bukryj-Pałka znalazła dla nas mimo wszystko chwilę czasu, by naświetlić sprawę.
Co się dzisiaj wydarzyło?
Gdy przyszliśmy rano do szkoły odkryliśmy, że mamy awarię wodociągu. Wylało się ok. 20 m³ wody. W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć na dzień dzisiejszy (tj. na poniedziałek 18 grudnia), tak, by można było usunąć problem.
Od wtorku 19 grudnia uczniowie będą pracować w skróconej wersji zajęć. Dzieje się tak, ponieważ Nadzór Budowlany wyłączył część budynku z użytku. Obiady będą za to w normalnym trybie, gdyż kuchnia nie uległa awarii.
W tej chwili trwa osuszanie budynku. Zalany został pokój nauczycielski oraz 5 pomieszczeń na parterze. Wynieśliśmy wszystkie rzeczy z administracji i sekretariatu. Musimy je osuszyć, podobnie jak cały budynek na parterze i pierwszym piętrze. Dopiero wtedy będzie można wrócić do normalności.
Jak długo w Pani ocenie potrwa to osuszanie?
Zależy to tak naprawdę głównie od pogody. Jeżeli aura będzie nam sprzyjała, postaramy się zrobić to jak najszybciej. Myślę, że kiedy wrócimy po Nowym Roku do szkoły wszystko będzie już w porządku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz