Zamknij

Parafia MBNP - ogłoszenia parafialne

07:10, 06.06.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

1. W poniedziałek o godz. 16,00 spotkanie dzieci i rodziców z kl. II. Dzieci przynoszą uzupełnione zeszyty ćwiczeń. Po Mszy świętej wieczorowej spotkanie wspólnoty lektorów świeckich.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciał Bożego Ciała. Dzisiaj i w dni powszednie po Mszy św.o 18.00 procesja eucharystyczna wokół świątyni. Zakończenie oktawy w czwartek o godz. 18,00 wraz z poświęceniem kwiatów i ziół.

3. Spotkanie dzieci klas I przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz rodziców we wtorek o godz. 17.00 w kościele.

4. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej N. Pomocy i Msza Święta.   

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień patronalny odprawiających I piątki miesiąca oraz wszystkich czcicieli Serca Jezusowego.Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w piątek wyjątkowo od godz. 17,00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.6. W najbliższą sobotę, w katedrze siedleckiej o godz. 10.00 święcenia kapłańskie przyjmie 9 diakonów, miedzy innymi pochodzący z naszej parafii, diakon Łukasz Kwasowiec. Msza św. prymicyjna ks. Łukasza Kwasowca będzie sprawowana 20 czerwca o 12.15. Prosimy o modlitwę w ich intencjach.

7. Za tydzień, na sumie uroczyste chrzty. Ostatnia konferencja i podpisywanie aktów w sobotę po Mszy Św. o 18.00. W niedzielę będą składane do puszek ofiary na budowę kościołów w naszej diecezji.

8. Kontynuujemy w dni powszednie Krucjatę Różańcową. Dziękuję Kółkom Różańcowym i grupom modlitewnym za prowadzony różaniec w maju. Lista dyżurów jest w zakrystii.  

9. Zapraszamy młodzież do udziału w diecezjalnym święcie "Jerycho młodych", które odbędzie się 18 czerwca w Pratulinie. W programie między innymi, konferencja, modlitwa z bł. Karoliną Kózkówną, Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa. Więcej informacji udziela ks. Artur.

10. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim zwracają się z ostrzeżeniem przed oszustami posługującymi się metodą ,,na policjanta, na wnuczka” czy na ,,pracownika banku”.  Podają się za członków ich rodzin - syna, wnuczka inną bliską im osobę usiłując nawiązać kontakt telefoniczny celem uzyskania pomocy finansowej. Oszuści są bezwzględni. Ofiarami takich przestępstw są najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające. Oszuści podając się za funkcjonariuszy Policji, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie, a następnie okradają. W swoich wypowiedziach odwołują się do emocji i uczuć rozmówcy wyłudzają w ten sposób ogromne kwoty pieniędzy.Pełny tekst apelu znajdziemy na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.

11. Za kilka dni, 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi zebrani na plenarnym zebraniu Konferencji Episkopatu uroczyście ponowią akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa. W tym samym dniu zostanie on odnowiony we wszystkich polskich parafiach.Kult Serca Jezusa wyraża się w pragnieniu, by nasze serca zranione grzechem, ale obmyte i uzdrowione Chrystusową Krwią biły w rytmie Najświętszego Serca Zbawiciela, będącego „gorejącym ogniskiem miłości”. Kult Serca Jezusa prowadzi nas również do zadośćuczynienia i wynagradzania za popełnione grzechy, które zawsze są ranami zadanymi Miłości.Dokładnie sto lat temu, 3 czerwca 1921 r., po odzyskaniu przez Polskę niepodległości biskupi dokonali aktu poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. Rok wcześniej, 27 lipca 1920 r., w obliczu nawałnicy bolszewickiej zagrażającej Polsce i całej Europie, biskupi zawierzyli nasz naród Bożemu Sercu na Jasnej Górze.W piątek, po każdej mszy św. ponowienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy.

12. W minionym tygodniu zmarł w Krakowie i tam został pochowany Mariusz Wasilewski.Jego firma 10 lat temu wykonała ze spiżu, największe drzwi w Polsce. To te, które są zamontowane w naszym kościele. Polećmy Bożemu Miłosierdziu jego duszę i wszystkich zmarłych dobrodziejów naszej świątyni. Wieczny odpoczynek…

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%