Zamknij
REKLAMA

Parafia Trójcy Św. - ogłoszenia parafialne

07:05, 25.07.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dziękujemy za to, że jesteście, dziękujemy za świadectwo waszego życia i obejmujemy Was darem modlitwy.

3. Apel biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach i powodziach w Polsce i krajach europejskich. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na ten cel.

4. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po mszach świętych o godz. 9.45 i 12.15 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary składane przy tej okoliczności przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy.

5. Wraz z ks. Jakubem dziękujemy za pamięć w modlitwie z racji naszych imienin.

6. Dzisiaj o godz. 16.30 różaniec za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane. Różaniec poprowadzi Legion Maryi.

7. W poniedziałek (26 lipca) wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. W naszej parafii Msze św. jak w zwykły dzień: godz. 6.30 i 18.00. Jest to dzień odpustu na cmentarzu parafialnym. Odpust organizuje parafia św. Anny. Msze św. na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00; 12.00 i 18.00.

8. Tradycyjnie po odpuście praktykowana jest modlitwa wypominkowa. W intencji zmarłych będziemy modlić się na różańcu od wtorku (27 lipca) o godz. 17.30. Zapraszamy. Kartki wypominkowe cały czas możemy jeszcze składać.

9. Przyszła niedziela jest pierwszą w sierpniu. Adoracja Najświętszego sakramentu już od godz. 16.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła.

10. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

11. Na stolikach pod chórem są wyłożone kartki duchowego pielgrzymowania. Proszę wpisać intencje i składać je w zakrystii. Dziękujemy też za ofiary na rzecz pielgrzymki.

12. Bóg zapłać za ofiary:

- na remont kościoła: Jan Tarkowski z ul. Ostrowieckiej — 200 zł., Danuta Grochowska z ul. Partyzantów — 100 zł., z ul. Jana Pawła II — 200 zł., Os. Bulwary 10 — 200 zł., Siedlanowa — 200 zł., z Białki — 120 zł., na konto — 200 zł.

- na misje: KRK z Radzynia Podl. zel. Barbara Ejsmont — 250 zł.,

- remont figury Matki Bożej — os. Bulwary 10 — 50 zł.

Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Henryk Cap lat 76 z os. Bulwary; śp. Michał Zalewski lat 66 z ul. Budowlanych; śp. Ryszard Górny (lat 72) z ul. Armii Krajowej i śp. Genowefa Sprawka (lat 77) z os. Bulwary; za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek… Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

14. W tym tygodniu patronują nam:

— w poniedziałek 26 lipca — Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

— w czwartek 29 lipca — św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

— w sobotę 31 lipca — św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%