Zamknij
REKLAMA

Parafia MBNP - ogłoszenia parafialne

07:10, 25.07.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

1. W poniedziałek wypada liturgiczne wspomnienie św. Anny i Joachima; odpust na cmentarzu parafialnym. Msze św. o godz. 9.00; 12.00; 18.00.

Na cmentarzu komunalnym: Dzisiaj o 16.00 Msza Św. dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w dzień wspomnienia.

W poniedziałek Msza św. o godz. 10.30 i 16.00 za zmarłych spoczywających na cmentarzach.

Na cmentarzu komunalnym pół godziny przed każdą mszą będzie spowiedź święta i modlitwa różańcowa połączona z czytaniem kartek wypominkowych. Po mszach św. poświęcenie nowych pomników. Kartki wypominkowe są wyłożone w przedsionku kościoła. Dzisiaj i jutro na cmentarzu komunalnym, godzinę przed mszą św. będzie można złożyć lub wypisać karty wypominkowe u księdza pełniącego dyżur na cmentarzu.

- W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

3. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00. Po Mszy Św. wieczorowej spotkanie Apostolatu „Złota Róża”.

4. Katechezy dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci będą głoszone w najbliższą sobotę i w niedzielę o 17,00.

5. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa.

6. W niedziele sierpniowe kontynuujemy Krucjatę Różańcową. Do prowadzenia różańca zapraszam Kółka Różańcowe z Paszk Małych; Kółkom z Paszk Dużych dziękuję za różaniec prowadzony w lipcu. Różaniec rozpoczynamy o 8,30 w niedzielę i święta obowiązujące. Kończymy kilka minut przed mszą św.

7. Drugiego sierpnia, w poniedziałek, przychodzi do nas 41. Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę. Od środy /4 sierpnia/ w naszej parafii będą odprawiane Apele Pielgrzymkowe. Na stoliku obok gazet są wyłożone Karty Duchowego Uczestnictwa w Pielgrzymce. Po wypełnieniu tę część z intencją duchowego pielgrzymowania przekazujemy Księdzu Arturowi. Wypisane intencje będą czytane na trasie podczas pielgrzymki i w czasie naszych Apeli w świątyni. Na duchowe pielgrzymowanie zapraszamy tych, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce fizycznie.

8. Przed nami trzeci tydzień Nowenny przed Misjami parafialnymi. Modlitwą ogarniamy dzieci i młodzież. Kartki na intencje misyjne wyłożone są obok gazet. Włączamy je w Nowennę odprawianą w każdą środę.

9. Dzisiaj w dzień św. Krzysztofa, modlitwą otaczamy wszystkich kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy. Na tę okoliczność przygotowano pamiątki. Ofiary składane podczas błogosławienia są przeznaczone na cele misyjne.

10. Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce są zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez powodzie. Zebrane ofiary będą przekazane do Caritas Polska.

11. Przy ostatnich pogrzebach rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych na przyszły rok. We wtorek zapisujemy tylko intencje na świętowanie jubileuszu małżeństwa. Od środy pozostałe. Zapraszamy do kancelarii parafialnej od godz. 10.00.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

parafianin z Zabielsparafianin z Zabiels

1 0

a co tutaj też odpust ? czy kasa misiu kasa ? i kto odpycha ludzi od kościoła ? jak w średniowieczu handel relikwiami ,odpustami i wypominkami (a to funkcjonuje też w trzeciej parafii),w trzecia parafia zrobiła pustynię na starym cmentarzu gdzie ci radni walczący o ,,krzaki " na Rynku? 19:56, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%